Foto: Publicitātes foto

Latvijas elektroenerģētiķu un elektrobūvnieku asociācijas (LEEA) izpilddirektors turpmāk būs Ivars Zariņš, ziņo šī organizācija.

Ir noslēdzies konkurss uz LEEA izpilddirektora amatu. Kopumā konkursā uz izpilddirektora amatu tika izvērtēti 27 pretendenti.

LEEA valde gandrīz vienbalsīgi ( 9 "par" un 1 "atturoties" ) par LEEA izpilddirektoru ir izvēlējusies bijušo SPRK padomes locekli un Saeimas deputātu Ivaru Zariņu - novērtējot viņa iepriekšējo profesionālo pieredzi enerģētikā un valsts pārvaldē, kā arī spēju ietekmēt procesus enerģētikas nozarē un gatavību veltīt savus centienus enerģētikas nozares sekmīgai attīstībai turpmāk esot politiski neitrālam.

"Latvijas enerģētikas nozare atrodas nopietnu izaicinājumu priekšā. Lai nodrošinātu sekmīgu šo izaicinājumu pārvarēšanu, ir nepieciešams skaidrs, ilgtspējīgs ietvars – enerģētikas stratēģija, visiem saprotami, pamatoti un skaidri spēles nosacījumi, uz kuriem visi var paļauties un plānot savas turpmākās darbības un savas investīcijas. Taču nepietiks tikai ar pareiziem politiskiem uzstādījumiem uz papīra, ir svarīgi, lai nozare spētu tos īstenot," klāsta Zariņš. Viņš arī piebilst, ka pašreizējos izaicinošajos apstākļos ir izšķiroši svarīgi nodrošināt sekmīgu dialogu starp nozari un politiskā procesa īstenotājiem, lai pieņemtie lēmumi būtu balstīti uz reālo situāciju un īstenojami.

"Nozarei jau tagad ir virkne samilzušu problēmu, kuru risinājumi nav iespējami bez atbilstošiem politiskiem lēmumiem. Ņemot vērā plašo LEEA pārstāvniecību, tās tehnisko un intelektuālo kapacitāti, asociācija varētu sniegt gan būtisku atbalstu politiskā procesa īstenotājiem lēmumu pieņemšanā, gan daudz plašāk pārstāvēt nozares intereses dialogā ar tiem," uzsver Zariņš.

LEEA šobrīd ietilpst 55 juridiskas firmas un 200 fiziskās personas, kuru kopējais bruto apgrozījums pārsniedz 1.28 miljardus eiro gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!