Foto: AFI

Izpildot kreditoru prasījumu segšanas plānu, decembrī izbeigts AS "Dzintars" maksātnespējas process, informē "Lursoft Klientu portfelis".

"Lursoft" pieejamā informācija rāda, ka process tika pasludināts 2019. gada novembrī. Vēl pirms tam, 2016. gada rudenī, tika ierosināts AS "Dzintars" tiesiskās aizsardzības process, kas gan izbeigts 2019. gada novembrī līdz ar maksātnespējas procesa pasludināšanu, jo parādnieks ilgāk nekā 30 dienas nebija pildījis tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu un tiesai iesniedzis šī plāna grozījumus.

Kādreizējā kosmētisko līdzekļu ražošanas uzņēmuma AS "Dzintars" nodokļu parāda apjoms uz šā gada 30. novembri sasniedza 6,22 miljonus eiro.

"Lursoft" dati atklāj, ka AS "Dzintars" patiesajam labuma guvējam Iļjam Gerčikovam šobrīd pieder vēl divi uzņēmumi – SIA "Uzvaras nams" un SIA "Real dream".

Pēdējam no tiem šā gada 1. decembrī reorganizācijas ceļā pievienots SIA "Dzintars beauty", kas dibināts laikā, kad tika uzsākts AS "Dzintars" maksātnespējas process. "Lursoft" izziņā lasāms, ka SIA "Dzintars beauty" pamatdarbība bija saistīta ar smaržu un kosmētisko līdzekļu ražošanu. Tiesa gan, vien 2020. gadā uzņēmums guvis ieņēmumus no saimnieciskās darbības, taču arī tad to apjoms bijis neliels – vien 1,5 tūkstoši eiro. Gan 2021., gan 2022. gadā SIA "Dzintars beauty" nav guvis ieņēmumus no saimnieciskās darbības un strādājis ar zaudējumiem.

Tikmēr SIA "Real dream", pie kura pievienots iepriekšminētais SIA "Dzintars beauty", apgrozījums pagājušajā gadā bijis vien 700 eiro. Arī citos saimnieciskās darbības gados uzņēmums nav guvis ievērojami augstus finanšu rezultātus. "Lursoft Multi" atskaitē redzams, ka visaugstāko apgrozījumu tas sasniedzis 2016.gadā, kad rādītājs palielinājies līdz 9,8 tūkstošiem eiro. SIA "Real dream" norādījis vairākas pamatdarbības nozares – gan smaržu un kosmētisko līdzekļu ražošanu, gan arī frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumus. Pērn uzņēmumā strādājis tikai 1 darbinieks, uzņēmumam nav reģistrēta neviena struktūrvienība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!