Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV Federālā aviācijas pārvalde (FAA) ceturtdien paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu saistībā ar aviobūves uzņēmuma "Boeing" kvalitātes kontroles pasākumiem, ņemot vērā incidentu ar aviokompānijas "Alaska Airlines" lidmašīnu "Boeing 737 MAX 9".

"Šim incidentam nevajadzēja notikt un tas nedrīkst atkārtoties," norādīja FAA.

"Alaska Airlines" lidmašīnai, kurā atradās 171 pasažieris un seši apkalpes locekļi, pagājušajā nedēļā neilgi pēc pacelšanās gaisā izkrita panelis, kas uzstādīts nevajadzīgas ārkārtas izejas vietā. Lidmašīna atgriezās lidostā un veica avārijas nolaišanos. Par laimi, neviens cilvēks incidentā necieta.

Kopš tā laika FAA aizliegusi aviosatiksmē izmantot 171 lidmašīnu "Boeing 737 MAX 9", kamēr tās netiks pārbaudītas.

FAA ceturtdien paziņoja, ka veic izmeklēšanu, lai noteiktu, vai "Boeing" nav spējis nodrošināt lidmašīnu drošu ekspluatēšanu saskaņā ar FAA noteikumiem.

Jau ziņots, ka aviokompānijas "Alaska Airlines" un "United Airlines", veicot savās flotēs esošo lidmašīnu "Boeing 737 MAX 9" pārbaudes, atklājušas nepievilktas skrūves.

Vairāk par "Boeing" nepatikšanām iespējams izlasīt publikācijā 'Boeing' likstas turpinās. Pieaug bažas saistībā ar kompānijas lidmašīnu negadījumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!