Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Dānijas policija pārtraukusi izmeklēšanu par "Nord Stream" sabotāžu Baltijas jūrā 2022. gada septembrī, pirmdien paziņojusi Kopenhāgenas policija.

"Pamatojoties uz izmeklēšanas rezultātiem, varasiestādes var secināt, ka cauruļvadu sabotāža bija tīša," paziņoja policija, vienlaikus norādot, ka nav rasts nepieciešamais pamats krimināllietas turpināšanai Dānijā.

Zviedrija jau februāra sākumā izbeidza izmeklēšanu, norādot, ka lieta neietilpst Zviedrijas jurisdikcijā.

Izmeklēšana par "Nord Stream" sabotāžu turpinās Vācijā.

2022. gada 26. septembrī Baltijas jūrā notika vairākas eksplozijas, sabojājot abus "Nord Stream" cauruļvadus un izraisot četras noplūdes. Saistībā ar notikušo tika sāktas izmeklēšanas Zviedrijā, Vācijā un Dānijā. Zviedrija 2022. gada novembrī apstiprināja sākotnējās aizdomas, ka notikusi sabotāža.

Noplūžu brīdī cauruļvadi nedarbojās, taču tajos joprojām atradās gāze, kas caur ūdeni izplūda atmosfērā.

Dānija, Zviedrija un Vācija stingri kontrolēja informāciju, kas saistīta ar izmeklēšanu. Analītiķi to skaidro ar iespējamām diplomātiskajām sekām, ko varētu radīt atklātie fakti.

Kopenhāgenas policija paziņoja, ka izmeklēšana, ko policija veica kopā ar Dānijas izlūkdienestu PET, bija "sarežģīta un plaša". Policija piebilda, ka tā nevar sniegt plašākus komentārus par šo lietu.

Medijos izskanējušas dažādas teorijas, kas norāda uz Ukrainu, Krieviju vai Savienotajām Valstīm. Visas valstis ir noliegušas līdzdalību šajā sabotāžā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!