Foto: Shutterstock

Ņujorkā mīt 359,5 tūkstoši miljonāru un 60 miljardieru, kas ir lielākais bagātnieku skaits, salīdzinot ar citām pasaules pilsētām, liecina jaunākais starptautisko kompāniju "Henley&Partners" un "New World Wealth" pētījums.

Pēdējo desmit gadu laikā Ņujorkā miljonāru skaits audzis par 48%. Kopumā Ņujorkas bagātāko iedzīvotāju bagātība šobrīd pārsniedz 3 triljonus ASV dolāru.

Tam gan strauji seko Sanfrancisko (Sanfrancisko līcis), kur pēdējo desmit gadu laikā miljonāru skaits ir audzis par 82% līdz 305,7 tūkstošiem cilvēku. Šajā vietā mīt arī visvairāk miljardieru.

Pēdējo desmit gadu laikā bagātības pieaugums tehnoloģiju jomā kopā ar akciju tirgus pieaugumu un darījumu slēgšanu ir radījis rekordlielu bagātību. Pandēmijas fiskālie stimuli efektīvi veicināja labklājības pieaugumu, jo īpaši bagātāko cilvēku vidū, un saskaņā ar Federālo Rezervju sistēmas datiem Amerikas 1% bagātāko cilvēku turība pieauga par 40%.

"ASV joprojām ir līderis pasaules bagātāko pilsētu skaita ziņā, pateicoties tās dominējošajam stāvoklim globālajā finanšu, tehnoloģiju un izklaides sektorā," komentē "New World Wealth" pētījumu vadītājs Endrjū Amoils. "ASV pilsētas pēdējo desmit gadu laikā ir ievērojami pārspējušas citas rietumu pilsētas, runājot par kopējo bagātību un miljonāru pieaugumu," piebilda Amoils.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!