Foto: DELFI

2021. gadā Konstantīns Kuzikovs sāka investēt 50 eiro nedēļā. Mērķis ir desmit gadu laikā sasniegt kapitāla vērtību 36 000 eiro. Sākot no 2022. gada janvāra, Raivis Vilūns ir sācis investēt ienesīgākos, bet arī riskantākos finanšu instrumentos. 2023. gadā investoriem pievienojās "SEB Roboinvestora" portfelis, kas veic automatizētus ieguldījumus pasaules ETF. Kā veicas portfeļiem, jūs varat uzzināt šajā rakstā, bet par abu investoru plāniem un stratēģijām var uzzināt raidījumā "Nākotnes kapitāls".

'SEB Roboinvestora" portfeļa ienesīgums atkal pārsniedza 17%

 • Investēts: 6 635,53 eiro (izmaiņas 0 eiro)

 • Kapitāla vērtība: 7 783,33 eiro (izmaiņas +151,51 eiro)

 • Investīciju ienesīgums: 17.3% (izmaiņas +2,29 p.p.)

Foto: DELFI

Kopumā "SEB Roboinvestora" portfelis iepriekšējā nedēļā ir demonstrējis ļoti stabilu un augstu atdevi, kas norāda uz labi diversificētu un strukturētu investīciju pieeju. Vienīgais izņēmums ir Japānas akciju ETF, kura ienesīgums samazinājās no 14,04% uz 13,74%.

Kuzikova portfeļa ienesīgums pirmo reizi sasniedz 11%

 • Investēts: 6850 eiro (izmaiņas 50 eiro);

 • Kapitāla vērtība: 7610,34 eiro (izmaiņas 215,04 eiro), t.sk. akcijās 6011,52 eiro un 1598,52 eiro obligācijās;

 • Investīciju ienesīgums: 11,01% (izmaiņas +2,26 p.p.).

Kopš šī gada sākuma Kuzikova portfelis turpina pārspēt "S&P 500" indeksa izaugsmi. Nedēļas laikā starpība starp abiem portfeļiem palielinājās no 0,91 procentpunktiem līdz 1,69 procentpunktiem.

Foto: DELFI

Vilūna portfelis stāv uz vietas

 • Investēts: 6800,55 eiro;

 • Kapitāla vērtība: 8155,20 eiro;

 • Investīciju ienesīgums: +19,47% (-0,3% par nedēļu).

Finanšu tirgi

Izmaiņas portfeļos

Kas notika investoru portfeļos?

Kuzikova akciju portfeļa izmaiņas

 • Kuzikova akciju portfelī situācija ir uzlabojusies, un šobrīd tikai divas akcijas rāda negatīvu ienesīgumu, savukārt pārējās četrpadsmit akcijas turpina demonstrēt stabilu veiktspēju.

 • Uzskaites dati platformā atspoguļo, ka nesadalītā peļņa turpina palielināties. Iepriekšējā nedēļā tā pieauga no 861 eiro līdz 1020 eiro.

 • Pēdējā nedēļā vērtības kritums tika konstatēts tikai vienai akcijai — "Apple" akcija piedzīvoja 0,01% ienesīguma samazinājumu. Ienesīguma pieauguma līderi bija "NY Times", kas otro nedēļu pēc kārtas uzrādīja 0,47% pieaugumu, un "Netflix" ar 0,41% pieaugumu.

Foto: DELFI

Situācija ar Vilūna Baltijas akcijām ir šāda:

 • Deviņas no viendpadsmit pozīcijām uzrāda negatīvu tendenci - labākais rezultāts "Tallink";

 • Sarukums portfelim ir -21,59%.

Foto: DELFI

Situācija ar Vilūna kriptovalūtu portfeli ir šāda:

 • Visas trīs kriptovalūtas - "Bitcoin", "Solana" un "Ethereum" uzrāda vērtības kāpumu;

 • Lielākais vērtības kritums ir "Solana" (186%).

Foto: DELFI

Šonedēļ Kuzikovs plāno ieguldīt gan obligācijās, gan akcijās

Iepriekšējā nedēļā viņš investēja "ID Finance" obligācijās, kas ļāva palielināt šī emitenta īpatsvaru viņa obligāciju portfelī no 9% līdz 16%.

Kuzikovs ir saņēmis atpakaļ pārskaitījumu par ieguldījumiem krajobligācijās, kas bija 72,66 eiro. Šo naudu viņš plāno ieguldīt obligāciju sekundārajā tirgū, konkrēti "Eleving" obligācijās. Diemžēl šīs obligācijas nav iespējams iegādāties ar atlaidi, tikai ar premiju. Tomēr joprojām ir iespējams atrast labu piedāvājumu, pēc kura "Yield to Maturity" (YTM) rādītājs joprojām būs virs 10%.

Papildus, nākamie 50 eiro tiks ieguldīti akcijās. Šonedēļ Kuzikovs plāno ieguldīt aptuveni 10 eiro "Netflix" akcijās, kas kļūs par sesto akciju viņa portfelī, kurā kopējā ieguldījuma summa sasniegs 404 eiro. Atlikusī summa tiks ieguldīta Nestle akcijās, lai samazinātu vidējo ieguldījuma summu un iespējams sasniegtu jau pozitīvu ienesīguma rezultātu.

Vilūns turpina papildināt Baltijas portfeli

Šonedēļ Vilūns izskata iespēju ieguldīt "Capitalia", jo platforma drīzumā sāks piedāvāt ieguldījumus no 100 eiro.

Raksts tapis sadarbībā ar "SEB Roboinvestoru"!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!