Foto: DELFI Aculiecinieks

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ceturtdien anulēja AS "Latvijas Krājbanka" izsniegto licenci kredītiestādes darbībai, portālu "Delfi" informēja FKTK pārstāve Ieva Upleja.

Lēmums pieņemts, ievērojot, ka Rīgas apgabaltiesa pēc bankas administratora ierosinājuma 8.maijā nolēma uzsākt Bankas bankrota procedūru.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa otrdien nolēma uzsākt maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas bankrotu.

Administratora pārstāvis Aivars Jurcāns žurnālistiem pēc sprieduma sacīja, ka nu varēs uzsākt bankas aktīvu izpārdošanu, kas lielākajai daļai varētu prasīt 12-18 mēnešus. Taču, piemēram, korespondējošo aktīvu izpārdošana varēja prasīt pat gadus, prognozēja Jurcāns.

Viņš sacīja, ka sāks izpārdot tos aktīvus, kuru vērtību visvairāk ir ietekmējis laiks un atzina, ka pircēji tiem pagaidām gan neesot. Administrators arī nevarēja pateikt, cik daudz no aktīvu vērtības ir zaudēts esošo tiesvedību dēļ.

FKTK padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt visu "Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo bankā tika konstatēts aptuveni 100 miljonu latu iztrūkums. Aizdomās par naudas izkrāpšanu no bankas tiek turēti bijušie bankas vadītāji un akcionāri, tostarp Krievijas izcelsmes miljonāru Valdimiru Antonovu. Viņu smagos finanšu noziegumos apsūdz arī Lietuvā saistībā ar "Snoras" bankrotu, tomēr Lielbritānijas tiesa pagaidām nav apmierinājusi Lietuvas valdības izdošanas lūgumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!