Latvijas biznesmenis Valērijs Belokoņs nevēlas pamest grūtībās nonākušo Anglijas pēc spēka trešās līgas jeb "League One" klubu "Blackpool".

Pēdējo sezonu laikā "Blackpool" piedzīvo ļoti grūtus laikus. Savā starpā cīnās kluba īpašnieki Belokoņs un Oistonu ģimene, bet pati komanda ir tuvu izkrišanai uz ceturto līgu, lai gan vēl 2011.gadā tā spēlēja Anglijas premjerlīgā.

Zināmās grūtībās nonācis arī pats Belokoņs, kurš ir "Baltic International Bank" akcionārs. Šai bankai Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome Latvijā pagājušajā nedēļā piemēroja soda naudu 1,1 miljona eiro apmērā. Tas piemērots tādēļ, ka uzņēmums iesaistījies darījumos, kas pakļāvuši banku būtiskam noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un reputācijas riskam.

"Nevēlos pamest Blekpūli, es labprāt šeit paliktu. Mīlu šo klubu. Iespējams, vēlos vēlreiz pierādīt, ka "Blackpool" var sasniegt to pašu, ko agrāk," portāls "The Blackpool Gazette" citē Belokoņa teikto, kurš tiesājas ar kluba līdzīpašniekiem Oistoniem, jo viņi esot pārskaitījuši miljoniem mārciņu "Blackpool" līdzekļu uz citām sev piederošām kompānijām, izsniedzot nenodrošinātus bezprocentu aizdevumus un izmaksājot sev direktoru algas.

"Nesaku, ka brāļi Oistoni būtu paveikuši ko nelegālu. Tomēr ir bijuši vairāki dīvaini naudas pārskaitījumi, kas nav bijuši "Blackpool" komandas interesēs. Kā šī kluba akciju turētājs, nesaprotu, kur palikušas šīs iespaidīgās naudas summas un kas ar tām ir izdarīts," norādīja Belokoņs.

"Futbols ir sociāls bizness, kas lielā mērā ir atkarīgs no sabiedrības un līdzjutēju noskaņojuma. Kluba vadīšana ir liela atbildība pret sabiedrību," atzina Belokoņs. "Man bija vairāki neaizmirstami brīži, kad tiku iesaistīts "Blackpool" klubā, un biju tiešām laimīgs, kad tas iekļuva Anglijas premjerlīgā. Toreiz cerēju, klubs virzīsies uz priekšu. Mums šāda iespēja bija."

2006.gadā Belokoņs iegādājās 20% kluba akciju, un tieši viņa finansiālais atbalsts plaši tiek uzskatīts par galveno iemeslu, kāpēc komandai izdevās sasniegt premjerlīgu. Tomēr šobrīd valda nesaskaņas starp Latvijas biznesmeni un Oistoniem, turklāt "Blackpool" līdzjutēji jau ilgu laiku pieprasa, lai kontrolpaketes īpašnieki pamet klubu.

Ar 36 spēlēs iekrātiem 35 punktiem "Blackpool" komanda "League One" kopvērtējumā atrodas 21.vietā no 24 vienībām un šobrīd ir viens no tiem klubiem, kam draud izkrišana uz Anglijas ceturto līgu, kas ir vājākā valsts profesionālo klubu sistēmā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!