Fоtо: Shutterstock

Studenti un citi izglītojamie Latvijā varēs saņemt aizdevumus studiju izmaksu segšanai, pateicoties jaunajai Eiropas Investīciju fonda (EIF) pretgarantijai "Altum" studentu garantiju programmai.

EIF ir parakstījis garantijas rakstu, kas ļaus "Altum" turpināt garantiju sniegšanu bankām, lai izsniegtu studiju un studējošo aizdevumus. Paredzēts, ka kopumā līdz pat 13,5 tūkst. studentu varēs izmantot šos aizdevumus.

2020. gada jūnijā Latvijā tika izveidota garantiju programma, lai atbalstītu Latvijas augstskolu studentu finansēšanas vajadzības. Aizdevumi var segt gan mācību, gan dzīvošanas izdevumus. Pieprasījums pēc programmas bija liels un pārsniedza sākotnēji paredzēto apjomu. Tagad Eiropas Investīciju fonds, ko atbalsta Eiropas Komisijas radītā Investīciju plāna Eiropai "Prasmju un izglītības garantiju pilotprogramma", sadarbojas ar "Altum", lai šo programmu turpinātu lielākā apjomā un palielinātu aizdevumu saņēmēju skaitu.

Tagad būs iespēja paplašināt programmu, lai tā ietvertu neakadēmisko apmācību studentiem, kā arī mācību maksas un dzīvošanas izdevumus ārvalstīs studējošajiem studentiem.

EIF izpilddirektors Alēns Godārds komentē: "Šī programma ir ārkārtīgi svarīga, lai nodrošinātu vairāk cilvēkiem iespēju iegūt augstāko izglītību un attīstīt savas prasmes, gūstot gan personīgu, gan ekonomisku ieguvumu, jo sevišķi tiem, kuri, iespējams, citādāk nespētu to atļauties."

"Eiropas Stratēģisko investīciju fonda garantijas paver iespēju no nākamā akadēmiskā gada sākuma studiju un studējošo aizdevumu garantijas nodrošināt plašākam studentu lokam neatkarīgi no pieprasījuma izmaiņām. Vēl viens būtisks sagaidāmais uzlabojums – pēc grozījumiem atbilstošajos Ministru kabineta noteikumos garantiju varēs saņemt arī studiju un studējošo kredītiem studijām ārvalstīs. Esam gatavi turpināt garantiju izsniegšanu, kā arī aicināt jaunus sadarbības partnerus iesaistīties studiju un studējošo kreditēšanā, lai veicinātu arvien pieejamāku finansējumu studentiem," savukārt pauž "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Šobrīd studiju un studējošo kredītus Latvijā izsniedz "Swedbank". Kopš programmas sākuma ar "Altum" galvojumu ir noslēgti vairāk nekā 3300 studiju un studējošo kredītu līgumi par kopējo summu vairāk nekā 23 miljonu eiro apmērā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !