Foto: Pexels.com, Burak Kebapci

"Nasdaq" paziņojis par Igaunijas gaisa tehnoloģiju uzņēmuma "Airobot" akciju iekļaušanu un tirdzniecības uzsākšanu biržas "Nasdaq Tallinn" Baltijas "First North" tirgū no 2022. gada 10. februāra.

"Airobot" akciju iekļaušana biržā notiek pēc uzņēmuma akciju publiskā piedāvājuma. Kopējais pieprasījums pēc akcijām sasniedza 3,87 miljonus eiro, kas 5,9 reizes pārsniedza piedāvāto apjomu. Publiskajā piedāvājumā piedalījās 4084 investori.

"Tas ir ļoti uzmundrinoši sākt gadu ar jauna tehnoloģiju uzņēmuma iekļaušanu "Nasdaq First North" tirgū! Ir liels prieks redzēt Igaunijas uzņēmēju pieaugošo vilkmi un ambīcijas nonākt biržā un tiekties uz panākumiem pasaules mērogā," akcentē "Nasdaq Tallinn" valdes priekšsēdētājs Kārels Ots.

"Investori izrādīja lielu interesi par "Airobot" akciju piedāvājumu, kas teju sešas reizes pārsniedza piedāvāto apjomu. "Nasdaq First North" paver "Airobot" iespēju spert platu soli uz priekšu, lai piepildītu savus mērķus," pauda "Airobot" dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Heiki Auliks.

Juridiskais birojs "Ellex Raidla" konsultēja uzņēmumu akciju publiskā piedāvājuma (IPO) un kotēšanas procesa laikā, kā arī darbojas kā Sertificētais konsultants uzņēmumam "First North" tirgū.

"Airobot" ir iekštelpu klimata tehnoloģiju un ražošanas uzņēmums, kas specializējas modernas programmatūras un gaisa analīzes jomā. "Airobot" galvenie produkti ir viedās ventilācijas ierīces, kas rada veselīgu iekštelpu klimatu mājās.

"Nasdaq First North" tirgus ir piemērots augošiem uzņēmumiem izaugsmes kapitāla piesaistīšanai un atpazīstamības veicināšanai, saņemot visas publiska uzņēmuma priekšrocības. Savukārt investoriem "First North" tirgus sniedz iespēju piedalīties uzņēmuma izaugsmes stāstā.

"Nasdaq Baltija" ir reģionāls vērtspapīru tirgus, kas ietver "Nasdaq Tallinn", "Nasdaq Riga" un "Nasdaq Vilnius" biržas, kā arī "Nasdaq CSD" centrālo vērtspapīru depozitāriju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!