Foto: Luminor

Šī gada otrajā ceturksnī "Luminor" neto peļņa sasniedza 53,2 miljonus eiro, veidojot 81% pieaugumu salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn, informē bankas pārstāvji.

Peļņu galvenokārt ietekmēja ilgstoši piedzīvoto ārkārtīgi zemo procentu likmju pieaugums, kā arī, bankai izsniedzot vairāk aizdevumu, tika uzlaboti neto ienākumi no šiem procentiem. Savukārt dažādi darbības uzturēšanas izdevumi pieauga par 72%, bankai veicot vērienīgas investīcijas IT sistēmās un procesos.

Ienākumus nenesošo aizdevumu apjoms ir saglabājies 1,2% apmērā no bruto aizdevumiem.

Reaģējot uz pašreizējo ekonomisko situāciju un procentu likmju kāpumu, otrajā ceturksnī bija vērojams mazāks pieprasījums pēc jauniem kredītiem un minimāli samazināts noguldījumu apmērs.

"Nenoteiktības laiks valsts ekonomikā turpinās, un arī strauji pieaugošās procentu likmes ir radījušas izaicinājumus iedzīvotājiem un uzņēmējiem un ietekmējušas kredītņēmējus. Tomēr arī Euribor paaugstināšanās laikā kreditēšana turpinājās, un bankas kredītportfelis Latvijā otrā ceturkšņa beigās bija par 24 miljoniem lielāks nekā iepriekšējā ceturkšņa noslēgumā, sasniedzot 2,97 miljardus eiro. Arī mūsu novērojumi liecina, ka klienti tiek galā ar ikmēneša kredītmaksājumu veikšanu," saka "Luminor" vadītāja Latvijā Kerli Vares.

Šī gada otrajā ceturksnī termiņnoguldījumu portfelis privātpersonu vidū, salīdzinot ar pirmo ceturksni, ir pieaudzis par 20%, savukārt darījumu apjoms eiro valūtā ir teju dubultojies," saka

"Luminor" izveidoja uzkrājumus zaudējumiem no kredītu vērtības samazinājuma, salīdzinot ar 2022. gadu, kad šie uzkrājumi tika pazemināti, kā arī palielināja nodokļu izdevumus tad, kad Lietuvā ieviesa pagaidu banku nodokli.

"Luminor" saglabāja ceturksnī gūto peļņu. Salīdzinot ar 2022. gada otro ceturksni, bankas kopējais kapitāla rādītājs pieauga par 7%, sasniedzot 55,5%, un bankas izlīdzinātā pašu kapitāla atdeve bija 12,8%.

Ceturkšņa beigās bankas pamatkapitāla, pašu kapitāla (Tier 1) un kopējais kapitāla rādītājs, ieskaitot perioda peļņu, bija 22,9%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!