Foto: LETA

Latvijas Banka ar akciju sabiedrību (AS) "Reģionālā investīciju banka" noslēgusi administratīvo līgumu, kas paredz, ka AS "Reģionālā investīciju banka" veiks tiesiskos pienākumus saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) novēršanas normatīvo aktu prasību ievērošanu un iekšējās kontroles sistēmas uzlabošanu.

Vienlaikus par konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem un iekšējās kontroles sistēmas trūkumiem kredītiestādei piemērota soda nauda 259 867 eiro apmērā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija 2022. gadā veica pārbaudi, kurā konstatēja atsevišķus iekšējās kontroles sistēmas darbības trūkumus un NILLTPF novēršanas normatīvo aktu pārkāpumus, kas saistīti ar nepietiekamu augsta riska klientu no augsta riska valstīm izpēti un to darījumu uzraudzību.

AS "Reģionālā investīciju banka" konstatētos pārkāpumus un trūkumus atzīst un ir operatīvi veikusi pasākumus to novēršanai, kas ir pamats administratīvā līguma slēgšanai. Administratīvais līgums paredz AS "Reģionālā investīciju banka" tiesiskos pienākumus, kuri ir vērsti uz kredītiestādes iekšējās kontroles sistēmas stiprināšanu un darbības atbilstību NILLTPF novēršanas normatīvo aktu prasībām, īpaši saistībā ar augsta riska klientu izpētes un darījumu uzraudzības procesa pilnveidi. Tiesisko pienākumu izpildi uzraudzīs Latvijas Banka.

Latvijas Bankas mērķis finanšu sektora dalībnieku uzraudzībā ir veicināt konstruktīvu sadarbību ar Latvijas finanšu tirgus dalībniekiem. Situācijā, kad tiek konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi vai trūkumi kredītiestādes darbībā, ir īpaši svarīgi, lai kredītiestāde pārkāpumus un trūkumus izprot, atzīst, izstrādā plānu pēc iespējas ātrākai to novēršanai un turpmākajā darbībā nepieļauj konstatētos pārkāpumus, skaidro centrālā banka.

Bankas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Jakovļevs uzsver, ka AS “Reģionālā investīciju banka” atzinīgi novērtē konstruktīvo sadarbību ar Latvijas Banku šā līguma noslēgšanas gaitā.

"Šīs pārbaudes procesu un rezultātus banka uztver kā iespēju tiešā un atklātā dialogā ar Latvijas Banku vēl dziļāk un detalizētāk izprast regulatora pieeju finanšu sektora dalībnieku uzraudzības procesam un likumdošanas normu interpretācijai. Tas ļauj stiprināt bankas iekšējas kontroles sistēmu, kas pozitīvi ietekmē Bankas ikdienas darbību un nodrošina stabilu attīstību izvēlētajā Latvijas finanšu tirgus segmentā – vietējās uzņēmējdarbības kreditēšanā, norāda Jakovļevs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!