Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vācijas Centrālā banka (Deutsche Bundesbank) Baltijas reģionam nozīmējusi atsevišķu pārstāvi, kurš pastāvīgi ziņos par ekonomiskajām norisēm un finanšu sistēmu reģionā, lai veicinātu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas centrālo banku sadarbību un paplašinātu minēto valstu tautsaimniecību sadarbību, informē Finanšu ministrija.

Ar sava pārstāvja nozīmēšanu Vācija ir paudusi ekonomisko interesi par Baltijas reģionu, tā palielinot valstu potenciālu piesaistīt starptautisku kompāniju interesi un kapitālu, veicinot inovācijas, kļūstot interesantākiem augsti kvalificētam darba spēkam, attīstot banku sektoru, kā arī atvieglojot jaunu starptautisku biznesa projektu uzsākšanas procesus.

Trešdien, 31. janvārī, finanšu ministrs Arvils Ašeradens tikās ar Vācijas Centrālās bankas valdes locekli Burkhardu Balcu (Burkhard Balz) un tikko nozīmēto bankas pārstāvi Baltijas valstīs Nikolu Marcinko (Nikola Marcinko). Tikšanās laikā puses apsprieda aktuālo situāciju Latvijas ekonomikā un Baltijas reģiona priekšrocības.

Vācijas Centrālajai bankai īpaši nozīmēti oficiālie pārstāvji līdz šim bija Pekinā, Stambulā, Londonā, Madridē, Mumbajā, Parīzē, Pretorijā, Romā, San Paulu un Singapūrā. Tagad šīm pilsētām pievienojusies arī Rīga, kurā atradīsies Nikola Marcinko jaunā darba vieta. Šis ir nozīmīgs solis Vācijas un Baltijas reģiona turpmākai ekonomiskajai sadarbībai un skaidri apliecina Vācijas interesi un plānu paplašināt ekonomisko sadarbību.

"Šis ir ne tikai liels, bet pat vēsturisks notikums Baltijai. Īpaši augstu novērtēju, ka neskatoties uz šā brīža ģeopolitiskajiem apstākļiem, Bundesbank ir nolēmuši savu pārstāvniecību atvērt tieši šeit, Baltijas sirdī. Tas uzskatāmi apliecina ne tikai Vācijas solidaritāti Baltijai, bet arī skaidri pauž apņēmību ciešāk integrēt Vācijas un Baltijas valstu ekonomikas. Tas ir milzu ieguvums eirozonas stabilitātei, kas veicinās gan ciešāku centrālo banku sadarbību un kopējo banku sektoru sadarbību, gan daudz plašāku Baltijas un Vācijas uzņēmumu sadarbību," uzsver finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Kopš 1986. gada Vācijas Centrālās bankai ir divas autonomas pārstāvniecības, kas darbojas neatkarīgi no attiecīgajām vēstniecībām un Vācijas diplomātiskajām pārstāvniecībām – Ņujorkā un Tokijā. Pārstāvniecības birojs Ņujorkā ir atbildīgs par ASV, Kanādu un Meksiku, savukārt pārstāvniecība Tokijā aptver Japānu, Koreju un Austrāliju.

2023. gadā tā atvēra trešo pārstāvniecību Briselē, kurai uzdots palielināt Vācijas Centrālās bankas kompetences ieguldījumu diskusijās un lēmumu pieņemšanas procesos Eiropas līmenī. Pārējās pilsētās Centrālās bankas pārstāvji ir norīkoti Vācijas vēstniecībās un ģenerālkonsulātos. Šo pārstāvju galvenais uzdevums ir ziņot par ekonomiskajām norisēm un finanšu sistēmu savā reģionā.

Darbiniekiem, kuri banku pārstāv ārvalstīs, ir arī ļoti svarīgi nodibināt un uzturēt kontaktus ar ekspertiem no lielākajām reģiona finanšu sektora iestādēm. Nikola Marcinko darbu Baltijas valstīs uzsāks februārī.

Ar klātienes diskusijām un prezentācijām šie Vācijas Centrālās bankas darbinieki abos virzienos sniedz informāciju par ekonomiskajām norisēm Vācijā, eirozonā un mērķa reģionā, kā arī pauž bankas attieksmi pret monetārās politikas un ekonomikas tēmām, tādējādi darbojoties kā Vācijas Centrālās bankas balss attiecīgā reģionā. Piemēram, jau vairākus gadus pārstāvniecībās Ņujorkā un Tokijā tiek veiktas tirdzniecības darbības, kas ir nozīmīgas Vācijas ārējo rezervju pārvaldīšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!