Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV noteiks jaunas sankcijas Krievijai saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā, paziņojis Baltais nams. Arī Lielbritānija ziņo, ka noteiks jaunas tirdzniecības sankcijām Krievijai un Baltkrievijai.

Jaunās sankcijas aizliegs ASV grāmatvedības un konsultāciju uzņēmumiem sniegt pakalpojumus Krievijas klientiem.

Tiks arī noteiktas sankcijas Krievijas telekompānijām "Pervij kanal", "Rossija 1" un "NTV", jo tās izplata dezinformāciju par karu Ukrainā. ASV uzņēmumiem būs aizliegts reklamēties šo telekompāniju kanālos un pārdot tām tehniku.

ASV uzņēmumiem arī nebūs atļauts eksportēt uz Krieviju kokrūpniecības izstrādājumus, rūpnieciskos dzinējus, boilerus, buldozerus un citas preces.

Vēl tiks aizliegts iebraukt Savienotajās Valstīs aptuveni 2600 Krievijas un Baltkrievijas valsts un militārajām amatpersonām. "Melnajā sarakstā" tiks iekļautas arī 27 Krievijas bankas "Gazprombank" amatpersonas.

Savukārt Londona noteiks jaunas importa tarifus, to vidū arī platīnam un pallādijam, kas attieksies uz tirdzniecību 1,4 miljardu sterliņu mārciņu (1,6 miljardi eiro) vērtībā.

Tiks noteikti arī eksporta aizliegumi rūpniecībai nepieciešamām precēm 250 miljonu mārciņu (apmēram 290 miljoni eiro) vērtībā.

"Šīs sankcijas turpinās nodarīt kaitējumu Krievijas kara mašīnai," uzsvēra Lielbritānijas starptautiskās tirdzniecības valsts sekretāre Anna Marija Treveljana.

Līdz ar jaunajām sankcijām saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā importa un eksporta sankcijām pakļauto preču kopējā vērtība sasniegs četrus miljardus mārciņu (4,7 miljardi eiro), norādīja Lielbritānijas finanšu ministrs Riši Sunaks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!