Foto: F64

Mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilais telefons" (LMT) koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 310,269 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 0,6% un bija 32,069 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Koncerna māteskompānijas apgrozījums 2023. gadā bija 175,062 miljoni eiro, kas ir par 5,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 20,6% un bija 34,864 miljoni eiro.

Gada pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka ieņēmumu pieaugumu galvenokārt noteica balss pakalpojumu abonēšanas ieņēmumu pieaugums par 13% un iekārtu pārdošanas apjomu pieaugums par 3%.

Tāpat uzņēmuma vadība norāda, ka 21. gadsimta trešās desmitgades pandēmija, pilna mēroga karš, straujas ekonomiskās un ģeopolitiskās pārbīdes, kā arī klimata pārmaiņas un jauns lēciens tehnoloģiju attīstībā ir atstājuši būtisku ietekmi uz LMT attīstību un izaugsmi. Tomēr, neskatoties uz izaicinājumiem, pērn uzņēmums sasniedzis labus rezultātus.

LMT koncerna rentabilitāte jeb EBITDA pērn bija 90,1 miljons eiro, kas ir par 6,9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Attīstīta un krīzei sagatavota sakaru tīkla infrastruktūra ir viens no pamatakmeņiem valsts sekmīgai darbībai, tāpēc pērn būtiskākais LMT koncerna izaugsmes mērķis bija sekmīga 5G tīkla attīstība, teikts ziņojumā.

Pērn uzņēmums investējis 24 miljonus eiro tīkla attīstībā. Patlaban iedzīvotājiem pieejamas vairāk nekā 400 5G bāzes stacijas teju 200 apdzīvotās vietās Latvijā.

Lai izvērstu un attīstītu 5G infrastruktūru Latvijā, uzņēmums pērn parakstījis līgumu ar Eiropas Investīciju banku par finansējumu 5G tehnoloģijas izvēršanai Latvijā 50 miljonu eiro apmērā. Kopumā paredzēts ieguldīt 101 miljonu eiro valsts telekomunikāciju infrastruktūrā. Tāpat pērn LMT iegādājies papildu frekvences 5G pakalpojumu attīstībai.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn, lai nodrošinātu plaša spektra elektronikas iekārtu remontu, koncerna uzņēmums "LMT Retail & Logistics" iegādājies "Elektronika Serviss group", kurā apvienoti savstarpēji saistīti uzņēmumi, tostarp "Elektronika serviss" un "Servicenet", kā arī Igaunijas "Speleta" un "Servicenet EE".

Tādējādi uzņēmums paplašināja savu darbības lauku un kopš 2023. gada vasaras veic arī datortehnikas un sadzīves tehnikas remontu.

Pērn LMT noslēdzis dalību sešos starptautiskos projektos un patlaban iesaistās vēl 10 projektos. LMT koncentrējies uz vairākām jaunām inovāciju vertikālēm. Tostarp LMT uz "LVR Flote" kuģiem veicis veiksmīgus 5G jūras tehnoloģiju izmēģinājumus.

Vadības ziņojumā teikts, ka LMT ir kļuvis par vienu no pirmajiem Latvijas uzņēmumiem, kuram ir sava Zemessardzes apakšvienība. Tāpat arī Ādažu bāzē notikusi jaunākā pētniecības un attīstības iniciatīvu demonstrācija 5G militārā pielietojuma testa vidē.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pērn kiberuzbrukumu skaits ir trīskāršojies. Rudenī uzbrukumu skaits, ko apturēja LMT pakalpojums "Interneta sargs", pārsniedz četrus miljonus.

Turpmāk LMT plāno strādāt pie 5G tehnoloģijas attīstības. Uzņēmums plāno ieguldīt gan 5G tīkla infrastruktūras attīstībā, gan jaunāko tehnoloģisko risinājumu izveidē.

LMT koncerns 2022. gadā strādāja ar 290,872 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās par 3,7% un bija 31,868 miljoni eiro

LMT kapitālā 49% pieder Zviedrijas "Telia Company" un tās meitaskompānijai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!