Foto: Publicitātes foto

Turpinot nākamās paaudzes 5G tīkla attīstību un jaunāko tehnoloģiju ieviešanu tīkla infrastruktūrā, "Bite Latvija" naktī no 14. uz 15. maiju Kurzemē, Zemgalē un Jūrmalā veiks tīkla sistēmas modernizācijas darbus 112 bāzes stacijās, kas ir aprīkotas ar jaunākajām Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja "Ericsson" tehnoloģijām, informē uzņēmumā.

Līdz ar to šonakt plkst.2.00 var būt novērojami traucējumi tīkla darbībā līdz piecām minūtēm.

Šobrīd "Bites" 5G tīkls ir pieejams 55% Latvijas iedzīvotāju un līdz gada beigām plānots to palielināt līdz 75%.

Lai mazinātu neērtības klientiem, tīkla uzlabošanas darbi galvenokārt notiek naktīs. Saskaņā ar šonakt plānotajiem tīkla uzlabošanas darbiem plkst.2.00 "Bite Latvija" veiks tīkla sistēmas modernizāciju Kuldīgā, Liepājā, Saldū, Talsos, Tukumā, Ventspilī, Aizkrauklē, Bauskā, Dobelē, Jēkabpilī, Jelgavā un Jūrmalā, kā rezultātā naktī var rasties pārrāvums 2G/3G/4G/5G tīklā līdz pat piecām minūtēm.

Iespējams, būs nepieciešama tīklam pieslēgtās ierīces restartēšana, ja pārrāvuma gadījumā ierīce automātiski nepieslēgsies tīklam.

"Tīkla sistēmas modernizācijas darbi ietver jaunāko programmatūras versiju instalēšanu, kas ir ierasta prakse gan telekomunikāciju nozarē, gan jebkuras tehnoloģijas darbības uzturēšanā. Līdz ar atjauninājumiem tiks uzlabota tīkla veiktspēja, tai skaitā balss un datu pārraides kvalitāte, turklāt jaunāko atjauninājumu ieviešana ļaus efektivizēt un samazināt arī elektrības patēriņu 5G tehnoloģijas izmantošanai, tādējādi nodrošinot videi draudzīgāku tehnoloģiju darbību," skaidro "Bite Latvija" Radiotīkla nodaļas vadītājs Aleksandrs Beļajevs.

Turpinot attīstīt nākamās paaudzes "Bite Latvija" tīklu, kā arī klientu vajadzībām pielāgotus modernus risinājumus, līdzīgi darbi tiks veikti arī citviet Latvijā: naktī no 16. uz 17. maiju Latgalē un Vidzemē, savukārt naktī no 21. uz 22. maiju Rīgā un Pierīgā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!