Фото: Pixabay

Kopš pandēmijas sākuma visstraujākais mobilā interneta patēriņa pieaugums novērojams Rugāju novadā (+115%), Mazsalacas novadā (+110%), Aglonas novadā (92%), Naukšēnu novadā (+83%) un Sējas novadā (+83), liecina mobilo sakaru operatora “Tele2” apkopotā informācija.

Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, šāds datu pieaugums primāri saistīts ar mobilā interneta nepieciešamību apstākļos, kad mācības un darbs notiek attālinātā režīmā un daudzas sadzīvei svarīgas lietas var nokārtot faktiski tikai digitālajā vidē. Tāpat datu pieaugumu reģionos sekmē tas, ka daudzi cilvēki, kas iepriekš dzīvoja Rīgā vai citās Latvijas lielajās pilsētās, pandēmijas laikā ir pārcēlušies uz vasarnīcām vai saviem lauku īpašumiem. Par to liecina arī lielais datu patēriņa pieaugums piejūras novados – Pāvilostas (+67%), Salacgrīvas (+65%) un Engures (+64%).

"Sākoties pandēmijai, visstraujākais datu patēriņa pieaugums bija novērojams piejūras ciemos Rīgas tuvumā, kur daudziem ir vasaras mājas. Taču, laikam ritot, arvien lielāks pieprasījums pēc mobilā interneta bija novērojams arī attālākajos Latvijas novados. Tas neapšaubāmi bija saistīts gan ar dažādiem ierobežojumiem, kas ietekmēja cilvēku ikdienas gaitas, gan arī ar iedzīvotāju migrāciju," stāsta "Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

TOP10 novadi, kuros datu patēriņš pieaudzis visstraujāk: Rugāju, Mazsalacas, Aglonas, Naukšēnu, Sējas, Aizputes, Gulbenes, Brocēnu, Tukuma un Kocēnu.

Vidējais mobilo datu patēriņa pieaugums "Tele2" tīklā kopš pandēmijas sākuma pērn pavasarī ir aptuveni 60%. Rīgā pieaugums ir 48%.

Uzņēmums ir daļa no "Tele2 AB" grupas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !