Foto: Privātais arhīvs

Savu pirmo uzņēmumu, kā pats saka, eksistenciālu motīvu vadīts, Mikus Opelts nodibināja jau 21 gada vecumā, bet tagad vada "Giraffe360", kuru Latvijas šobrīd vienīgais "vienradzis" – uzņēmums "Printful" – nupat atzinis par jaunuzņēmumu, kas varētu iet tā pēdās, arī iegūstot šo statusu.

"Giraffe360" attīsta mākslīgajā intelektā balstītu video un foto uzņemšanas kameru nekustamā īpašuma nozarei.

Jāatgādina, ka par "vienradzi" jaunuzņēmumu vidē dēvē uzņēmumu, kura vērtība, pateicoties investīciju piesaistei, pārsniegusi vienu miljardu dolāru. 

Lai gan turpinās strauja "Giraffe360" izaugsme, Mikus neslēpj, ka jaunuzņēmumu vide šobrīd saskaras ar izaicinājumiem un visi neizdzīvos. 

Viens no uzņēmēja lielajiem biznesa mērķiem ir ieiet Japānas tirgū. "Tas būtu kaut kas interesants un ievērības cienīgs," viņš uzsver. Savukārt loterijā laimētus tūkstošus izmantotu privātam braucienam uz Aļasku. 

Kopš "Giraffe360" dibināšanas Mikus Latvijā uzturas vairs tikai divus mēnešus gadā un šobrīd ir nobāzējies Floridā.

Ik svētdienu lasītājus iepazīstinām ar uzņēmējdarbībā aktīviem cilvēkiem. Citas "Personība biznesā" sarunas atradīsiet šeit.

Pastāstiet svarīgāko par sevi kā personību Latvijas biznesa vidē. 

Savu pirmo uzņēmumu "SkatSkat.lv" aizsāku jauns, to dibinājām 2010. gadā, un man bija tikai 21 gads. Ar centību ieguvām atpazīstamību B2B sektorā kā studentu bizness un, šķiet, izveidojām virtuālās tūres teju visam, kam vien Latvijā varēja. Pilnbriedā bijām 30 jauniešu komanda, un apgrozījums tuvojās 1 miljonam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!