Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV pārstāvju palāta, apstiprinot likumprojektu par sociālās saziņas vietni "TikTok", vadījusies "pēc bandītu loģikas", ceturtdien paziņojusi Ķīna.

ASV pārstāvju palāta ar lielu balsu vairākumu trešdien apstiprināja likumprojektu, kas paredz aizliegt Savienotajās Valstīs "TikTok", ja tā neatbrīvosies no sava ķīniešu īpašnieka.

Video apmaiņas lietotne "TikTok" izpelnījusies lielu popularitāti visā pasaulē, taču apstāklis, ka tā pieder Ķīnas uzņēmumam radījis bažas, ka šo sociālās saziņas vietni savās interesēs varētu izmantot Pekinas komunistiskais režīms.

ASV likumprojekts, paredz, ka uzņēmumam "ByteDance" 180 dienās lietotne ir jāpārdod. Pretējā gadījumā "TikTok" ASV vairs nevarēs lejuplādēt "Apple" un "Google" lietotņu veikalos.

Tomēr likumprojekta galīgais liktenis vēl nav skaidrs, jo daži ietekmīgi senatori izturas visai atturīgi pret ideju aizliegt tīmekļa platformu, kurai ASV ir 170 miljoni lietotāju. Tikmēr Baltais nams jau paziņojis, ka prezidents Džo Baidens "Likumu par amerikāņu pasargāšanu no ārvalstu pretinieku kontrolētām lietotnēm" parakstīs, ja to apstiprinās arī Senāts.

"Savienoto Valstu Pārstāvju palātas pieņemtais likumprojekts nostāda Savienotās Valstis pretējā pusē godīgas konkurences principiem un starptautiskajiem ekonomikas un tirdzniecības noteikumiem," kārtējā preses konferencē paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

"Ja tā sauktos nacionālās drošības apsvērumus var izmantot, lai patvaļīgi apspiestu izcilus citu valstu uzņēmumus, tad nav nekāda godīguma un taisnīguma," sacīja ministrijas pārstāvis, piebilstot, ka vēlme piesavināties svešu labu lietu ir tīra bandītu loģika.

"Savienoto Valstu rīcība saistībā ar "TikTok" incidentu ļaus pasaulei skaidrāk saredzēt, vai Savienoto Valstu tā sauktie noteikumi un kārtība ir izdevīgi pasaulei, vai arī tie kalpo tikai pašām Savienotajām Valstīm," sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!