Foto: Publicitātes foto

Latvijas Universitātei (LU) pirmajā izsolē izdevies pārdot deviņus dzīvokļus Krišjāņa Baronā ielā 49, Rīgā, par kopējo nosolīto summu 1,06 miljons eiro, ziņo augstskola. Vidējā nosolītā kvadrātmetra cena par apgrūtinātu dzīvokli ir 1222 eiro, par neapgrūtinātu dzīvojamo platību – 1601 eiro.

Izsolē tika pārdoti remontējami dzīvokļi ar platību no 75 līdz 95 m2. Pieci dzīvokļi bija apgrūtināti ar beztermiņa īres līgumiem. Dzīvokļi tika pārdoti katrs atsevišķi. Izsoles kopējā sākuma cena par visiem dzīvokļiem tika noteikta 909 tūkst. eiro, kas tika pārsolīta vidēji par 17%.

"Jau sākotnēji bijām prognozējuši, ka dzīvokļiem būs liels pieprasījums, taču nebijām gaidījuši tik lielu aktivitāti, ņemot vērā esošos ekonomiskos apstākļus ar strauji augošām procentu likmēm. Izsoles rezultāti pierāda, ka uz atsevišķas kategorijas dzīvojamām platībām ekonomiskie apstākļi atstāj mazāku ietekmi un likviditāte joprojām ir ļoti augsta," rezultātus komentē LU finanšu konsultants Aleksandrs Geržatovičs.

Viņš klāsta, ka dzīvokļos ir jāveic kapitālais remonts, kas, pēc Geržatovičs teiktā, varētu izmaksāt vidēji 800 eiro/m2. Savukārt vidējā nosolītā kvadrātmetra cena par apgrūtinātu dzīvokli ir 1222 eiro, par neapgrūtinātu dzīvojamo platību – 1601 eiro.

"Ja runājam par apgrūtinātiem dzīvokļiem, redzams, ka izmaiņas īres likumā ir pozitīvi ietekmējušas potenciālo pircēju interesi par dzīvokļiem ar beztermiņa īres līgumiem, kas rezultējies ar veiksmīgiem darījumiem," piebilst Geržatovičs.

LU šogad plāno turpināt atsavināt daļu no tai piederošiem īpašumiem atbilstoši LU nekustamo īpašumu attīstības plānam, iegūtos līdzekļus ieguldot Akadēmiskā centra Torņakalnā attīstībā.

Nākamais īpašums, ko LU izsolīs šomēnes ir namīpašums Baznīcas iela 5, Rīgā, ar kopējo platību 5221 m2, kas jau ir piesaistījis vairāku investoru interesi. Īpašuma izsoles sākuma cena - 3,65 milj. eiro. Izsoles sākuma datums – šā gada 15. marts.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!