'ABLV Bank' likviditātes rādītājs pašlikvidācijas projekta iesniegšanas brīdī – 98,05%
Foto: F64

AS "ABLV Bank" likviditātes rādītājs 2. martā bija 98,05%. Likviditātes rādītājs ir uzlabojies salīdzinājumā ar 23. februāri, kad šis rādītājs bija 86,28% un kad Eiropas Centrālā banka neļāva atcelt "ABLV Bank" noteiktos maksājumu ierobežojumus un Latvijas banku uzraugs lēma par noguldījumu nepieejamību bankā. Likviditāte ir viens no bankas finansiālo stabilitāti raksturojošiem rādītājiem. Augsts likviditātes rādītājs liecina par bankas spēju pildīt savas saistības.

2017. gada beigās bankas likviditātes rādītājs bija 81,05%.

"ABLV Bank" aktīvi 2. martā bija 2,476 miljardi eiro, kas ir par 33% mazāk nekā 2017. gada beigās, liecina bankas publicētais finanšu stāvokļa pārskats.

Savukārt bankas saistības 2. martā bija 2,12 miljardi eiro, un tas ir par 36% mazāk nekā pērn gada nogalē.

"ABLV Bank" publicētais operatīvais finanšu pārskats rāda, ka no kopējiem aktīviem 1,01 miljards eiro ir vērtspapīri, 942,03 miljoni eiro ir izsniegtie kredīti, 171,27 miljoni eiro ir līdzdalība radniecīgos un saistītos uzņēmumos, 96,3 miljoni eiro ir prasības pret bankām, 20,88 miljoni eiro ir ieguldījumu īpašumi, 17,87 miljoni eiro ir prasības pret bankām, 13,64 miljoni eiro ir pamatlīdzekļi un nemateriālie aktīvi, 10,48 miljoni eiro ir nauda kasē, savukārt 197,53 miljoni eiro ir pārējie aktīvi.

Būtiskāko daļu no pārējiem aktīviem veido nepabeigtie darījumi par vērtspapīru norēķiniem, portālam "Delfi" paskaidroja bankas pārstāvis Artūrs Eglītis. Nepabeigto vērtspapīru pārdošanas darījumu apjoms samazinājies kopš 23. februāra, kad nepabeigtie darījumi par vērtspapīru norēķiniem veidoja 409 miljonus eiro.

Eglītis atzīmēja, ka "ABLV Bank" saņēma naudas līdzekļus no vērtspapīru pārdošanas un daļu no šiem līdzekļiem novirzīja Latvijas Bankas ātrās likviditātes aizdevuma atmaksai.

Savukārt saistību pusē 1,65 miljardi eiro ir noguldījumi, 287,07 miljoni eiro ir emitētās parastās obligācijas, 137,69 miljoni eiro ir subordinētie depozīti un subordinētās obligācijas, 28,37 miljoni eiro ir citas saistības, bet 16,78 miljoni eiro ir saistības pret bankām.

"ABLV Bank" piesaistīto noguldījumu apmērs 2. martā bija par 1,02 miljardiem eiro jeb 38% mazāks nekā 2017. gada nogalē. Jāpiezīmē, ka banka pārskaitīja Noguldījumu garantiju fondam 480 miljonus eiro, kas nepieciešami valsts garantēto atlīdzību izmaksai pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanās bankā. Kā arī vairāki simti miljoni eiro no bankas aizplūda pēc ASV paziņojuma, ka "ABLV Bank" iesaistās naudas atmazgāšanas shēmās un pārkāpj starptautiskās sankcijas, kas pēcāk noveda līdz bankas darbības apturēšanai un akcionāru lēmumam par pašlikvidāciju. Bankas pašlikvidācijas projektam vēl nepieciešams banku uzrauga akcepts.

Bankas kapitāls un rezerves 2. martā bija 355,04 miljoni eiro.

Bankas pirmā līmeņa kapitāla pietiekamības rādītājs 2. martā bija 16,55% (pērn gada nogalē šis rādītājs bija 16,26%). Savukārt minimālais kapitāla pietiekamības rādītājs 2. martā bija 21,4% (pērn gada nogalē tas bija 21,06%).

Bankas 2. marta finanšu rādītāji tika iesniegti Finanšu un kapitāla tirgus komisijā kopā ar pašlikvidācijas plāna projektu.

Jau ziņots, ka Luksemburgas komerctiesa 9. martā noraidīja regulatora lūgumu par "ABLV Bank" meitasbankas Luksemburgā "ABLV Bank Luxembourg, S.A". likvidāciju. Tiesa nozīmēja divus ārējos administratorus, kuri bankā strādās tuvākos sešus mēnešus, līdz banka atradīs jaunus pircējus. "ABLV" Luksemburgas bankai ir lielas kapitāla rezerves (kapitāla pietiekamības rādītājs ir 29% salīdzinājumā ar likumā noteiktajiem 10,5%), ļoti augsta likviditāte (likviditātes seguma rādītājs 383% pret likumā noteikto minimumu 100%).

"ABLV Bank" lielākie akcionāri ir Oļegs Fiļs, Ernests Bernis un Nika Berne, kam uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% bankas akciju.

"ABLV Bank" 2017. gadā strādāja ar 51,2 miljonu eiro peļņu, liecina neauditētie dati.

Source

DELFI Bizness

Tags

ABLV Bank Baņķieru drāma
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

'ABLV Bank' likviditātes rādītājs pašlikvidācijas projekta iesniegšanas brīdī – 98,05%

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus