Apstiprināšanai FKTK padomes locekļa amatā virza Černaju-Mežmali
Foto: LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile FKTK padomes locekļa amatam apstiprināšanai Saeimā virza Kristīni Černaju-Mežmali, kura no 15. jūlija līdz Purgailes apstiprināšanai amatā šā gada 24. oktobrī pildīja FKTK priekšsēdētāja amata pienākumus, portāls "Delfi" uzzināja FKTK.

Černajas-Mežmales kandidatūru saskaņojis finanšu ministrs un Latvijas Bankas padome.

Purgaile atzīmē, ka Černaja-Mežmale FKTK pārmaiņu posmā sekmīgi nodrošinājusi iestādes darba nepārtrauktību, tostarp profesionāli nodrošinot izaicinājumiem pilno FKTK darbu saistībā ar "Moneyval" pasākumu plāna ieviešanu, AS "PNB Banka" darbības apturēšanu, garantētās atlīdzības izmaksu organizēšanu un maksātnespējas procesa uzsākšanu.

"Černajas-Mežmales profesionālā pieredze un personības īpašības būs vērtīgs papildinājums FKTK padomes darba nodrošināšanā. Mans un viņas redzējums par FKTK nākotnē veicamajiem darbiem ir līdzīgs, kas ir ļoti svarīgi spēcīgas komandas veidošanā un pārmaiņu vadībā," norāda Purgaile.

Černaja-Mežmale Banku augstskolā ieguvusi maģistra grādu finanšu vadībā. Līdzšinējā viņas profesionālā pieredze saistīta ar finanšu sektoru un finanšu tirgus dalībnieku uzraudzību.

Černaja-Mežmale FKTK strādā kopš 2017. gada 18. augusta, kopš 2018. gada vadīja Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļu, pirms tam bija šīs daļas vadītājas vietniece nozīmīgo banku uzraudzības jautājumos.


Tags

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Latvijas Banka

Comment Form