Bankas desmit mēnešos nopelna 255 miljonus eiro
Foto: DELFI

Latvijas banku sektors šogad desmit mēnešos strādāja ar 255 miljonu eiro peļņu.

Ar peļņu darbojās 13 Latvijas bankas un trīs (no kopumā piecām) ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 95,4%, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Salīdzinājumam - 2016. gada desmit mēnešos banku sektora peļņa sasniedza 408,75 miljonus eiro. Tomēr pērn banku peļņu būtiski ietekmēja vienreizējs darījums – maksājumu karšu kompānijas "Visa Europe" akciju pārdošana.

Oktobra beigās kopējais banku sektorā piesaistīto noguldījumu apmērs sasniedza 20,1 miljardu eiro, un tas ir par 1,65% vairāk nekā septembra beigās.

Oktobrī palielinājās gan iekšzemes, gan ārvalstu klientu noguldījumi. Iekšzemes klientu noguldījumi pagājušajā mēnesī palielinājās par 2% jeb 240 miljoniem eiro, tai skaitā nefinanšu uzņēmumu noguldījumi auga par 5,7% jeb 220 miljoniem eiro un mājsaimniecību – par 0,8% jeb 45,7 miljoniem eiro. Savukārt finanšu institūciju noguldījumi saruka par 7,5% jeb 56,6 miljoniem eiro.

Ārvalstu klientu noguldījumi oktobrī palielinājās par 1,1% jeb 85,6 miljoniem eiro. Kopumā gan šogad ārvalstu klientu noguldījumi Latvijas banku sektorā sarukuši. Šogad trešā ceturkšņa beigās tie bija 7,9 miljardi eiro salīdzinājumā ar 9,7 miljardiem eiro 2016. gada septembra beigās. Ārvalstu klientu noguldījumu apmēra samazināšanos sekmējusi šo klientu segmentu apalpojošo banku centieni atteikties no sadarbības ar ļoti augsta riska klientiem.

Savukārt kopējais kredītportfeļa atlikums oktobra beigās veidoja 14,7 miljardus eiro. Oktobrī kopējā kredītportfeļa atlikums auga par 0,8% jeb 109,2 miljoniem eiro, tai skaitā iekšzemes uzņēmumu kredītu apjoms pieauga par 2,4% jeb 165,6 miljoniem eiro, kamēr iekšzemes mājsaimniecību kredītportfelis mēneša laikā būtiski neizmainījās. Ārvalstu klientu kredītportfelis saruka par 2,6% jeb 59,2 miljoniem eiro.

2016. gada beigās kopējais banku sektora kredītportfelis sasniedza 15,13 miljardus eiro, savukārt kopējais noguldījumu apmērs bija 21,36 miljardi eiro.

Source

DELFI Bizness

Tags

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK)
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form