Foto: F64
Atbalstam ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidē vai rekonstrukcijā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami 25,4 miljoni eiro, informēja Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), kas šonedēļ izsludināja atklātu projektu iesniegumu atlasi programmas otrajā atlases kārtā.

Projektu iesniegumu pieņemšanu CFLA sāka 15. janvārī, un tos varēs iesniegt līdz 15. aprīlim. Projektu iesniedzēji var būt komersanti vai nodibinājumi, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma attīstīšanu un iznomāšanu ražošanas vajadzībām, apstrādes rūpniecības un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares mazie un vidējie komersanti, kas būvē ražošanas telpas savām vajadzībām, kā arī ostas pārvaldes. Rīgas plānošanas reģionā apstrādes rūpniecībai jābūt augstas pievienotās vērtības nozarē.

Kā skaidro CFLA, ar ERAF atbalstu plānots veicināt apstrādes rūpniecības un viedo specializācijas jomu komersantu darbības paplašināšanos un jaunu uzņēmumu veidošanos, sekmējot industriālo telpu izveidi reģionos.

Paredzēts, ka finansējumu piešķir ražošanas ēku būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai visā Latvijas teritorijā, izņemot Rīgu. Vienam plānošanas reģionam pieejamais ERAF finansējums ir 5 088 784 eiro. Savukārt vienam projektam maksimālais ERAF finansējuma apmērs ir 1 500 000 eiro, bet Rīgas plānošanas reģionā – 5 088 784 eiro.

Detalizēti projektu iesniegumu atlases nosacījumi pieejami Ministru kabineta noteikumos Nr. 612. ERAF atbalsts ražošanas telpu attīstībai paredzēts darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs" 3.1.1.5. pasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai" otrās projektu atlases kārtas ietvaros.

Savukārt projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapa un palīgmateriāli pieejami CFLA mājaslapas sadaļā "Izsludinātās atlases".

CFLA ir Finanšu ministrijas resora iestāde, kura uzrauga Eiropas Savienības (ES) fondu un citu finansējuma avotu projektu ieviešanu.

ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodā CFLA veic vienīgās sadarbības iestādes funkcijas. Tās ietver projektu iesniegumu atlases organizēšanu, līgumu slēgšanu, projektu ieviešanas uzraudzību, maksājumu veikšanu un citu fondu praktiskās ieviešanas nodrošināšanu, ko CFLA veic sadarbībā ar nozaru ministrijām jeb atbildīgajām iestādēm.

Projektu iesniegumu atlasi CFLA sāk brīdī, kad ir definēti nosacījumi ES fondu darbības programmā ietverto specifisko atbalsta mērķu ieviešanai, ko atbilstoši ES fondu vadības sistēmai izstrādā nozaru ministrijas. Nosacījumus apstiprina valdība un izdod Ministru kabineta noteikumu formā.

Ir noteikti divi projektu atlases veidi – atklātā atlase, kurā starp projektu iesniedzējiem notiek vienlīdzīga sacensība par projekta iesnieguma apstiprināšanu, un ierobežotā atlase, ja iepriekš ir noteikts projektu iesniedzējs vai iesniedzēju loks. Ierobežotā projektu iesniegumu atlasē apstiprina un finansē visus projektu iesniegumus, kuri atbilst kritērijiem, skaidro CFLA.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!