'DelfinGroup' plāno piešķirt darbiniekiem akciju opcijas motivācijas programmas ietvaros
Foto: Publicitātes foto

Latvijas finanšu koncerns AS "DelfinGroup" akcionāru sapulcē ir nolēmis uzņēmuma darbinieku ilgtermiņa motivācijas programmas ietvaros emitēt līdz 450 tūkst. uzņēmuma akciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ļaujot iegūt uzņēmuma akcijas, darbiniekiem būs iespēja personīgi iejusties "akcionāru kurpēs". Daudzviet Eiropā šādas akciju programmas kļūst par arvien izplatītāku veidu darbinieku piesaistīšanai, motivēšanai un noturēšanai. Lai arī Latvijas biznesa vidē tas vēl ir jauns instruments, ilgtermiņā tam ir perspektīva kļūt par svarīgu rīku kā motivēt uzņēmuma darbiniekus uzņēmuma ilgtermiņa mērķu sasniegšanai. Iespēja kļūt par uzņēmuma līdzīpašniekiem papildus saliedēs un pozitīvi motivēs gan jau esošo komandu, gan arī iedvesmos jaunus talantus nākt strādāt tieši uz "DelfinGroup"," uzskata AS "DelfinGroup" padomes priekšsēdētājs un akcionārs Agris Evertovskis:

Papildus darba algai uzņēmuma darbiniekiem turpmāk būs iespēja pelnīt līdz ar uzņēmuma attīstību, tostarp pateicoties arī "DelfinGroup" dividenžu politikai, kas paredz izmaksāt dividendes reizi ceturksnī, - līdz 50% no ceturkšņa peļņas (ceturkšņa dividendes). Papildus tam, reizi gadā pēc gada pārskata apstiprināšanas, tiek paredzēta iespēja veikt papildus dividenžu izmaksu (gada dividendes). Finanšu gada laikā akcionāriem dividendēs plānots izmaksāt vismaz 50% no uzņēmuma konsolidētās peļņas. Uzņēmuma darbiniekiem ilgākā laika periodā būs iespējams kļūt par īpašniekiem vairāk nekā 1% uzņēmuma akciju. Šobrīd uzņēmuma pamatkapitālu veido 40 miljoni akcijas ar nominālvērtību 0,1 eiro par akciju.

Vēl kā potenciālu ieguvumu darbiniekiem no akciju opcijām A. Evertovskis min iespēju līdzdarboties uzņēmuma attīstībā akcionāra statusā ar balsstiesībām akcionāru sapulcēs, kā arī pieredzes gūšanu un izpratnes palielināšanu par ieguldījumu veikšanu vērtspapīros un kapitāla tirgu kopumā.

AS "DelfinGroup" šī gada vasarā publicēja uzņēmuma ilgtermiņa finanšu mērķus 2024. gadam. Līdz 2024. gada beigām uzņēmums plāno dubultot konsolidēto neto kredītportfeli, tam pārsniedzot 70 miljonus eiro. Pakāpeniski kāpinot rentabilitāti, uzņēmums 2024. gadā plāno sasniegt 17,6 miljonu eiro EBITDA, kā arī 12,9 miljonu eiro peļņu pirms nodokļiem. Uzņēmuma finanšu mērķi ir balstīti un ir spēkā pie pieņēmuma, ka plānotajā IPO procesā tiks piesaistīts jauns kapitāls aptuveni 15 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmums šī gada martā paziņoja par plāniem 2021. gada otrajā pusē veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) "Nasdaq Riga" biržās Baltijas Oficiālajā sarakstā. Piedāvājums būs paredzēts privātajiem investoriem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī institucionālajiem investoriem no Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm. "DelfinGroup" IPO procesa finanšu konsultanti ir LHV banka un zvērinātu advokātu birojs "Eversheds Sutherland Bitāns".

AS "DelfinGroup" ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem "Banknote" un "VIZIA". Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa, senioru, nomaksas, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.