'Elko Grupa' emitējusi obligācijas 20 miljonu eiro apmērā
Foto: LETA

IT produktu un sadzīves tehnikas vairumtirgotājs AS "Elko Grupa" emitējis obligācijas par kopējo summu 20 miljoni eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Elko" norāda, ka ir pieredzējis un pazīstams obligāciju emitents. Ilgtermiņa finansējuma ar fiksētu procentu likmi piesaistīšana ļaujot "Elko" vēl vairāk diversificēt finansējuma struktūru. Šī ir lielākā līdz šim veiktā emisija "Elko" vēsturē, informē uzņēmumā. 12. februārī tika emitētas obligācijas par kopējo summu 20 miljoni eiro ar dzēšanas termiņu pēc 5 gadiem un kupona likmi 6%. Obligācijas tiks kotētas alternatīvā vērtspapīru tirgus "Nasdaq Riga First North" sarakstā.

Obligācijas iegādājās vairāk nekā 80 investori no Baltijas valstīm, Vācijas un Maltas - tostarp bankas, pensiju plāni, investīciju fondi, apdrošināšanas kompānijas, kā arī privātie investori. Darījumā kā investors piedalījās arī "AIF Altum Kapitāla Fonds", kuram šis bija pirmais ieguldījums.

"Elko Grupa" direktors Svens Dinsdorfs stāsta: "Obligāciju emisija ir mūsu uzņēmuma iespēja turpināt izaugsmi un nodrošināt konkurētspēju arī pandēmijas laikā. IT un sadzīves tehnikas pieprasījums ir strauji audzis, līdztekus pastāv augsta nenoteiktība, kas saistīta ar piegādes ķēdes pārrāvumiem un loģistikas izmaksu pieaugumu. Lai pārvaldītu lielu un ātru izaugsmi, izaicinošos tirgus apstākļos, apgrozāmo līdzekļu pietiekamība ir izšķiroša."

"Elko" obligāciju emisiju kopīgā sadarbībā vadīja finanšu un investīciju kompānija "Callidus Capital" (finanšu konsultants) un "Signet Bank" (emisijas organizētājs).

"Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons pauž: ""Elko" atgriešanās Baltijas kapitāla tirgū ir būtisks notikums nozarē. Pieprasījums pēc obligācijām 2,5 reizes pārsniedza piedāvājumu, turklāt 96% no visas emisijas iegādājās vietējie investori. Šīs obligāciju emisijas izvietošanas rezultāti ir viennozīmīgs apliecinājums tam, ka finansējuma piesaistīšana caur obligāciju emisiju vietējā kapitāla tirgū ir efektīvs instruments, ar kura palīdzību Latvijas kompānijas var piesaistīt finansējumu attīstībai. Ļoti ceram, ka šī emisija iedrošinās arī citas vietējās kompānijas apsvērt obligāciju emisiju kā alternatīvo finansēšanas avotu."

"Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš komentē: ""Altum" Kapitāla fonda mērķis ir jēgpilni atbalstīt Latvijas lielos uzņēmumus, kas Covid-19 krīzi izmanto kā iespēju laiku, stiprinot gan esošās pozīcijas, gan izejot jaunos tirgos, vienlaikus diversificējot finansējuma avotus. Mūsu investīcija, kas ir Latvijas valsts un privāto pensiju fondu resursi, veicina arī citu privātā sektora investoru interesi par obligāciju iegādi. Vienlaikus šī investīcija valstij nesīs arī atdevi un veicinās Baltijas kapitāla tirgus attīstību."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

AS "Elko Grupa" ir dibināta 1993. gadā.

Tags

Reinis Bērziņš Altum Baltija Elko Grupa Nasdaq Riga Roberts Idelsons Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form