Nu jau apmēram 18 mēnešus Konstantīns Kuzikovs un nedaudz vairāk nekā vienu gadu Raivis Vilūns iknedēļu iegulda naudu dažādos aktīvos, lai gan ar savām veiksmēm, gan neveiksmēm rādītu piemēru un mudinātu Latvijas iedzīvotājus ieguldīt.
Tomēr, kā iepriekšējos raidījumos ir teikuši gan banku eksperti, gan neatkarīgie investori, gan uzņēmumu vadītāji, ieguldīšana individuālos aktīvos (piemēram, pašam izvēloties uzņēmumu akcijas) ir pilna laika hobijs, akcijas jāizvēlas uzmanīgi un regulāri jāseko līdzi tam, kas notiek gan ar uzņēmumu, gan globālo ekonomiku.
Tāpēc vienmēr tiek ieteikta alternatīva – ieguldījumi indeksu fondos, vai cita veida automatizētie ieguldījumi, kur no ieguldīja nepieciešams tikai regulārs maksājums un uzticība fonda pārvaldniekiem.
Viens no šiem rīkiem, ko sadarbībā ar “SEB” banku pēdējos divus mēnešus izmēģina “Nākotnes kapitāls” ir “Roboinvestors”. Jāmin gan, ka tas nav mākslīgā intelekta pārvaldīts fonds, bet gan kā skaidro "SEB bankas" Uzkrājumu un ieguldījumu produktu nodaļas pārstāve Agnese Kronberga, bankas ekspertu atlasīti ieguldījumi. Nauda tiek ieguldīta dažādos pasaules biržas fondos, tā sauktajos ETF.
Vismaz pirmajos divos mēnešos šī pieeja ir nesusi labus augļus. Proti, kamēr Kuzikovs un Vilūns vēl dzīvo pie negatīvas portfeļa izaugsmes, “Roboinvestors” jau uzrāda 0.25% pieaugumu. Kronberga gan saka, ka tas saistīts ar brīdi, kad “ieiet tirgū”, proti, Kuzikovs uzsācis izmantot rīku izdevīgā brīdī.