'Sakret Holdings' obligācijas iekļauj 'Nasdaq Riga' Baltijas 'First North' tirgū
Foto: Publicitātes foto

AS "Sakret Holdings" obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" Baltijas "First North" tirgū. Tas ļaus turpināt izaugsmi, nostiprināt pozīcijas Baltijā un kāpināt eksporta apjomu, informē uzņēmums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmdien, 2. martā, biržas "Nasdaq Riga" Baltijas "First North" tirgū tiek iekļautas "Sakret Holdings"obligācijas 3,79 miljonu eiro apmērā. Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 eiro.

"Piedāvājot obligācijas investoriem, "Sakret" mērķis ir iegūt papildu finansējumu biznesa attīstībai. Tas palīdzēs nostiprināt uzņēmuma pozīcijas Baltijas tirgū un audzēt eksporta apjomu," teic "Sakret Holdings" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. Saskaņā ar Vanaga teikto, kapitāla tirgū iegūtais finansējums ir izmantots, lai pārfinansētu esošās saistības, kā arī papildinātu uzņēmuma izaugsmei nepieciešamos apgrozāmos līdzekļus.

2019. gadā "Sakret Holdings" apgrozījums pēc neauditētiem datiem bija 21,87 miljoni eiro, kas ir par 2,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pārsniedza 8,2 miljonus eiro. "'Ņemot vērā"Sakret Holdings" stabilo izaugsmi vairāku gadu garumā un labos aizvadītā gada finanšu rādītājus, esmu pārliecināts, ka ieguldītājiem būs interese par mūsu obligācijām," pauž Vanags.

"Ir ļoti patīkami redzēt, ka Baltijas alternatīvais tirgus "First North" palīdz tādiem perspektīviem, augošiem uzņēmumiem kā "Sakret" turpināt izaugsmes stāstu un paplašināt savas darbības mērogus," piebilst "Nasdaq Riga" valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda, ka obligāciju emisija biržā ļaus "Sakret holdingam" augt vēl straujāk. Faktiski ar šo soli uzņēmums paceļas jaunā attīstības fāzē, kuru palīdzēs sasniegt gan papildu piesaistītais finansējums, gan iekšējā procesu pilnveidošana, kas bija jāpaveic, lai nodrošinātu obligāciju parādīšanos biržā.

Jau ziņots, ka, lai iegūtu finansējumu uzņēmuma turpmākai izaugsmei, ilgtermiņa kapitālieguldījumiem un esošo saistību pārfinansēšanai, 2019. gada nogalē "Sakret" piesaistīja "BlueOrange Bank" finansējumu astoņu miljonu eiro apmērā un emitēja obligācijas 3,79 miljonu eiro apmērā. Darījums norisinājās sadarbībā ar banku un uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumu konsultantu "Oaklins Baltics".

AS "Sakret Holdings" ar četrām rūpnīcām Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir viens no vadošajiem būvmaisījumu ražotājiem Baltijā. 100% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Latvijas pilsoņiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

BlueOrange Apstrādes rūpniecība Jānis Endziņš Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Nasdaq Riga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form