'airBaltic' veiks pirmo repatriācijas lidojumu no Tenerifes
Foto: DELFI

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" pēc tūrisma aģentūras "Atlantic Travel" pasūtījuma ir ieplānojusi pirmo repatriācijas čarterreisu no Tenerifes uz Rīgu, kas no Tenerifes izlidos otrdien, 17. martā, pulksten 13.20 pēc vietējā laika, savukārt starptautiskajā lidostā "Rīga" ieradīsies aptuveni pulksten 21.20 pēc vietējā laika, portālu "Delfi" informēja aviokompānija.

Čarterreisu organizē tūrisma aģentūra "Atlantic Travel". Tūrisma aģentūra sazinās ar pasažieriem, kuri vēlas atgriezties Latvijā. Reiss ir saņēmis īpašu atļauju no Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas, un "airBaltic" ir saziņā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju.

Kā satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) pirmdien teica raidījumā "Tieša runa", patlaban Ārlietu ministrija noskaidro cilvēku skaitu un vietu, kur viņi atrodas, lai pēc informācijas apkopošanas varētu organizēt "airBaltic" čarterreisus, lai iedzīvotājus nogādātu Latvijā. Linkaits arī norādīja, ka repatriācijas lidojumi cilvēkiem varētu būt bezmaksas - tos apmaksātu Latvija.

Latvijas Republikas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vēlas atgriezties valstī pēc 17. marta, airBaltic mājaslapā var aizpildīt pieprasījuma formu uz iespējamiem repatriācijas reisiem.

Kā vēstīts, lai apkalpotu lielo skaitu pasažieru, kuri vēlas ceļot uz un no Rīgas pirms 17. marta, no kura Latvijā tiks uz laiku pārtraukta visa starptautiskā gaisa satiksme, "airBaltic" 16. martā ir pievienojusi papildu reisus.

Ja jums ir airBaltic reisa rezervācija laikā starp 17. martu un 14. aprīli, mēs ar jums sazināsimies tad, kad mēs jums varēsim asistēt. Tas mums dos iespēju šobrīd palīdzēt kā pirmajiem tiem pasažieriem, kuri tuvākajā laikā plānoja savu lidojumu un kuriem mūsu uzmanība šobrīd ir vajadzīga visvairāk. Jaunākā informācija par airBaltic lidojumiem ir atrodama kompānijas mājaslapā.

airBaltic aicina visus ielidojošos pasažierus ar saslimšanas simptomiem vērsties pie mediķiem starptautiskās lidostas "Rīga" E un C atlidošanas sektorā pirms bagāžas saņemšanas. Pasažieriem, kas ierodas no vīrusa skartajām teritorijām, jāievēro obligāta pašizolācija 14 dienas.

Jau ziņots, ka kompānija uz laiku uzteikusi darbu vairākiem simtiem darbinieku. Gauss piektdien sacīja, ka uzņēmums vēl vairāk samazinās darbinieku skaitu. Plānots, kā sacīja Gauss, kopumā uz laiku samazināt darbinieku skaitu par 400 vai pat vairāk.

"airBaltic" norāda, ka ir detalizēti izstrādāts krīzes plāns dažādām ekonomiska un operacionāla rakstura krīzēm. Kopš 28. februāra uzņēmumā izveidota "C19AG" darba grupa, kas regulāri izvērtē aktuālāko informāciju un pieņem attiecīgos lēmumus.

Jau vēstīts, ka Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" nākamajos trīs mēnešos turpinās samazināt tās sēdvietu kapacitāti, ņemot vērā pašreizējo koronavīrusa krīzi pasaulē un nepārtrauktās izmaiņas uzņēmuma maršruta tīklā. Saistībā ar papildu atceltajiem lidojumiem, strādājošo skaits, galvenokārt lidmašīnu apkalpojošais personāls, uz laiku tiks samazināts par līdz pat 250 cilvēkiem.

Jāatgādina, ka "airBaltic" plānoja 2020. gada vasaras sezonas maršrutu karti kopumā papildināt ar 14 jauniem maršrutiem. Šā gada janvārī aviosabiedrības pārvadāto pasažieru skaits pieauga par 19%, lidojumu skaits par 3%, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai. Tā nodēvēta par "Covid-19". Jaunais nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Tags

airBaltic Pasaules Veselības organizācija Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form