Apspriež iespēju ieviest pasažieru pārvadājumus maršrutā Sanktpēterburga – Kaļiņingrada
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību un vienotos par turpmākajiem kopīgi īstenojamiem projektiem nākamgad, notikusi VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētāja Māra Kleinberga un Krievijas dzelzceļa uzņēmuma vadītāja pirmā vietnieka Sergeja Pavlova attālināta tikšanās. Tās laikā izvērtēta iesākto projektu virzība, kā arī apstiprināta abpusēja ieinteresētība jaunu iniciatīvu īstenošanā, informē "Latvijas dzelzceļš".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs pauž: ""Latvijas dzelzceļš" pēdējā gada laikā būtisku uzmanību pievērš gan uzņēmuma mērķa tirgu diversifikācijai un jaunu klientu piesaistei, gan arī sadarbības paplašināšanai ar esošajiem sadarbības partneriem. Tikšanās laikā ar Krievijas dzelzceļa uzņēmuma vadību pārrunājām jaunas sadarbības iespējas un veidus, kā efektīvāk risināt aktuālos jautājumus".

"Lai gan vīrusa pandēmijas rezultātā starptautiskie pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu pašlaik netiek veikti, sarunas laikā apspriedām arī iespēju nākotnē ieviest pasažieru pārvadājumus maršrutā SanktpēterburgaKaļiņingrada, šķērsojot arī Latvijas teritoriju. "Latvijas dzelzceļš" ir sācis darbu pie jautājumiem, kas saistīti ar maršruta saskaņošanu, un sarunas laikā vienojāmies, ka nākamajā gadā darbs pie šī projekta turpināsies," stāsta Kleinbergs.

Lai veicinātu dzelzceļa pārvadājumu konkurētspēju un tādējādi palielinātu kravu apjomus, "Latvijas dzelzceļa" un Krievijas dzelzceļa uzņēmumu vadība vienojusies, ka ir nepieciešams gan izstrādāt un īstenot jaunus projektus, gan arī kopīgi strādāt pie normatīvo procedūru vienkāršošanas. Ņemot vērā arvien lielāku virzību uz dabai draudzīgākiem transportēšanas veidiem, šis būtu būtisks priekšnoteikums, lai notiktu kravu pārnese no autotransporta uz dzelzceļu, skaidro Kleinbergs.

Kā informē "Latvijas dzelzceļš", lai spēcinātu sadarbību, pēdējā laikā ir notikušas vairākas Kleinberga augsta līmeņa tikšanās ar Krievijas dzelzceļa pārstāvjiem. Ciešākas savstarpējās sadarbības iespējas pārrunātas arī novembra sākumā notikušajā attālinātajā Transsibīrijas pārvadājumu koordinācijas padomes plenārsesijā, kur viens no aktuālajiem jautājumiem bijis par infrastruktūras kapacitātes palielināšanu pārvadājumiem no Āzijas uz Eiropu.

""Latvijas dzelzceļš" šogad ir pievienojies Ziemeļjūras-Baltijas jūras dzelzceļa kravu pārvadājumu koridoram, vienlaikus pēc mūsu iniciatīvas koridors ir pagarināts līdz Baltkrievijai un Krievijai. Tādējādi savienojums cauri Rīgai ir kļuvis par nozīmīgu Eiropas kravu pārvadājumu koridora daļu, nodrošinot savienojumus ar Ķīnu. Šī tranzītceļa izmantošana, nogādājot kravas līdz Latvijas ostām un tālāk uz Eiropas rietumiem vai Skandināviju, varētu sadalīt noslodzi ar citiem intensīvi izmantotajiem koridoriem un piesaistīt vairāk kravu," pauž Kleinbergs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Āzija Baltija Baltkrievija Eiropa Kaļiņingrada Krievija Latvijas dzelzceļš Pasažieru pārvadājumi Sanktpēterburga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form