Atceļ spriedumu, ar kuru lidostas Drošības dienesta darbinieka atstādināšana no darba atzīta par nepamatotu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments šodien atcēla Rīgas apgabaltiesas spriedumu un nodeva jaunai izskatīšanai lietu lidostas "Rīga" Drošības dienesta darbinieka Inta Rubeža prasībā pret lidostu par savu atstādināšanu no darba atzīšanu un vidējās izpeļņas par darba piespiedu kavējuma laiku piedziņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, šis spriedums nav pārsūdzams.

Rīgas apgabaltiesa pērn 17.septembrī nolēma apmierināt Rubeža prasību - tiesa atzina par nepamatotu 2013.gada 6.decembra rīkojumu par Rubeža atstādināšanu no darba un piedzinusi no lidostas "Rīga" vidējo izpeļņu par laika periodu no 2013.gada 6.decembra līdz 2014.gada 6.martam 6719,51 eiro apmērā, kā arī ar lietas vešanu saistītos izdevumus 2000 eiro apmērā. Nekavējošu sprieduma izpildi tiesa noteikusi daļā par vidējās izpeļņas piedziņu.

Civillietu departaments savukārt spriedumā uzsver, ka apelācijas instances tiesa apstākļus saistībā ar prasītāja atstādināšanu kļūdaini vērtējusi, balstoties uz lietā esošajiem pierādījumiem, kas radušies pēc prasītāja atstādināšanas, lai gan atstādināšanas tiesiskums bija izvērtējams, vadoties no situācijas, kāda pastāvēja atstādināšanas brīdī. Civillietu departaments uzskata, ka, vērtējot atstādināšanas tiesiskumu, tiesai bija jāņem vērā atklātā pārkāpuma raksturs, ar kuru notika iejaukšanās darbinieku privātajā dzīvē, jo, lai gan sarunas noklausītas darba vietā, darbiniekiem bija tiesības paļauties, ka arī profesionāla rakstura sarunas no darba devēja puses noklausītas netiks. Šādā situācijā darba devējai bija jāveic neatliekami reaģēšanas pasākumi.

AT norāda, ka apelācijas instances tiesa nav noskaidrojusi atstādināšanas no darba institūta patieso mērķi un jēgu un nepareizi interpretējusi Darba likuma normu.

Kā ziņots, darbā ir atjaunoti visi trīs skandalozajā lidostas "Rīga" noklausīšanās lietā iesaistītie Drošības dienesta darbinieki - tā vadītājs Raimonds Lazdiņš un viņa padotie Rubezis un Andrejs Savko, iepriekš vēstīja raidījums "LNT Ziņas". Lazdiņš un Savko atjaunoti darbā ar Augstākās tiesas (AT) nolēmumiem, kas stājušies spēkā šogad aprīlī, bet Rubezis amatā bija jāatjauno jau pērn, jo tā oktobrī bija lēmusi Rīgas apgabaltiesa.

Aizdomās par iespējamo dalību noklausīšanās lietā atlaistie lidostas Drošības dienesta darbinieki jau uzreiz pēc atlaišanas sāka tiesāties par savu atjaunošanu darbā. Pusotra gada laikā lietu skaits izaudzis līdz astoņām. Trijās jau pieņemts lēmums bijušos drošībniekus atjaunot darbā lidostā.

Lazdiņš stāstīja, ka Savko ieradies darbā pēc maija svētkiem, tagad esot atvaļinājumā un darba pienākumus atsāks pildīt no 24.maija. Pats Lazdiņš atjaunots iepriekšējā amatā 27.aprīlī. Tomēr pirmā diena darbā viņam bija pagaidām pēdējā, jo Lazdiņam un Rubezim lidosta noteikusi dīkstāvi, un vismaz Lazdiņam tā ir bez atalgojuma saglabāšanas. Lai Lazdiņš varētu pildīt pienākumus, viņam būtu nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, kas viņam jau kādu laiku ir anulēta.

Tomēr, lai to atjaunotu, viņš ir vērsies Satversmes aizsardzības birojā un iesniedzis sūdzību arī ģenerālprokuroram. Lazdiņš uzskata, ka viņam nevar liegt pildīt dienesta pienākumus pat bez pielaides, kamēr vien nav stājies spēkā galīgais ģenerālprokurora nolēmums.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas apgabaltiesa Satversme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form