Atjaunojot ēku Gaujas ielā, cer apvienot policijas darbiniekus no vairākiem namiem
Foto: Publicitātes foto

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sākusi ēkas Gaujas ielā 15 atjaunošanas projekta izstrādi ar mērķi optimizēt Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes telpas un pielāgot ēku Valsts policijas vajadzībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta iecere paredz struktūrvienības, kas pašlaik atrodas septiņās dažādās ēkās, pārvietot uz divām blakus esošām ēkām vienā adresē, nodrošinot mūsdienīgus darba apstākļi un energoefektivitāti, uzlabot struktūrvienību sadarbību un komunikāciju, skaidro valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ēkās, kuras šobrīd lieto valsts policijas iestādes – Stabu ielā 89, Gaujas ielā 15 k-1 un Klusā ielā 12, 12 k-1, 12 k-2, 12 k-3 ir zema energoefektivitāte un to vidējais nolietojums ir 40%. Plānots, ka pēc ēkas Gaujas ielā 15 atjaunošanas kopējā Valsts policijas izmantotā platība samazinātos par 24%, kas ilgtermiņā ļaus ietaupīt līdzekļus namu uzturēšanai. Plānots, ka ēkā Gaujas ielā 15 tiks koplietotas sanāksmju, pārrunu (pratināšanas) telpas, noliktavas un citas specifiskas telpas. Vienlaikus, atjaunojot ēku Gaujas ielā 15, tiks samazināts VNĪ pārvaldībā esošo degradēto būvju skaits Rīgā.

Pašlaik valsts budžeta finansējums 145 tūkst. eiro (ar PVN) piešķirts ēkas tehniskajai izpētei, 3D lāzeruzmērīšanai un būvprojekta minimālā sastāvā izstrādei. Ēkas 3D lāzeruzmērīšanu veic VNĪ, savukārt par ēkas tehnisko izpēti un būvprojekta minimālā sastāvā izstrādi 2022. gada jūnijā par 87,36 tūkst. eiro (bez PVN) noslēgts līgums ar SIA "JaunRīga ECO" ar izpildes termiņu līdz 2022. gada decembrim. Pēc būvprojekta minimālā sastāvā izstrādes tiks veikti aprēķini par nepieciešamajām investīcijām ēkas atjaunošanai un pielāgošanai.

"Biroju centralizāciju un optimālu telpu izmantošanu redzam kā vienu no ilgtspējas kritērijiem – VNĪ mērķis ir visām valsts iestādēm ilgtermiņā nodrošināt mūsdienīgu, labi pārvaldītu un energoefektīvu darba vidi. Pēdējos gados darba vide ir piedzīvojusi straujas izmaiņas, arī publiskajā sektorā, un VNĪ pati ir piemērs tam, kā pielāgojot darba apstākļus mūsdienu prasībām, tiek ietaupīti resursi, uzlabojas darba efektivitāte, pieaug darbinieku labsajūta un iesaiste, par ko esam pārliecinājušies un pilotprojekta ietvaros ļaujam iepazīt publiskā sektora darbiniekiem VNĪ aktivitātēs bāzētajā birojā Talejas ielā 1. Ēkas Gaujas ielā 15 atjaunošanas projekta izstrādē tiks ievērotas VNĪ publiskā sektora biroja izveides vadlīnijas un Valsts policijas specifiskās prasības," norāda Griškevičs.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks atgādina, ka, stājoties Valsts policijas priekšnieka amatā, kā vienu no svarīgākajām prioritātēm viņš noteicis Valsts policijas infrastruktūras un darba vides uzlabošanu. "Mūsdienīgiem, cilvēcīgiem darba apstākļiem un nodrošinājumam ir jābūt normai, jo policisti ir pelnījuši strādāt sakārtotā un motivētā vidē. Plānotais beidzot sāk virzīties pozitīvā gultnē un nākotne raugās mazliet pozitīvāka," viņš saka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iekšlietu ministrijas vajadzībām VNĪ pēdējos 10 gados ir īstenojusi projektus vairāk nekā 18 miljonu eiro apmērā – starp tiem Iekšējās drošības biroja ēka K. Valdemāra ielā 1A, Rīgā, Valsts policijas Latgales Reģiona pārvaldes ēkas Komandanta ielā 7, Konstantīna ielā 8 un Hospitāļu ielā 3, Daugavpilī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo. Šobrīd paralēli Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu telpu uzlabošanai un optimizācijai VNĪ strādā pie Ģenerālprokuratūras ēkas Kalpaka bulvārī 6 atjaunošanas. Savukārt 2020. gadā prokuratūras telpu centralizācijas ietvaros VNĪ nodeva lietošanai atjaunoto, prokuratūras vajadzībām pielāgoto bijušo policijas namu Aspazijas bulvārī 7, kur no šā gada sākuma mājo deviņas iestādes struktūrvienības, kuras iepriekš atradās piecās dažādās adresēs Rīgā, vienuviet.

VNĪ šobrīd strādā pie 46 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu vairāk nekā 230 miljoni eiro. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.