'Conexus' apgrozījums pērn pieaudzis par 9,8%; peļņa - 13,3 miljoni eiro
Foto: Shutterstock

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic grid" ("Conexus") apgrozījums pērn sasniedza 54,2 miljonus eiro, kas ir par 9,8% vairāk nekā 2017.gadā, savukārt peļņa bija 13,3 miljoni eiro, kas ir par 21,9% mazāk, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Pērn pieauga pārvadītās dabasgāzes apjoms "Conexus" pārvades sistēmā, sasniedzot 30 151 gigavatstundu (GWh), kas ir par 14% vairāk, nekā gadu iepriekš. Pārvades segments iepriekšējā gadā nodrošināja 63% no kopējiem sabiedrības ienākumiem.

Iepriekšējā pārskata periodā sabiedrība ir veikusi ievērojamus ieguldījumus tehniskās infrastruktūras uzturēšanā un modernizācijā, 7,1 miljonu eiro ieguldot Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, kopējām investīcijām sasniedzot 13,9 miljonus eiro.

"Viens no svarīgākajiem "Conexus" mērķiem ir veicināt reģiona dabasgāzes tirgus attīstību, kas nozīmē gan drošas un pieejamas pārvades infrastruktūras uzturēšanu, gan arī ilgtspējīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuves darbību. Tie visi ir kompleksi risinājumi, pie kuriem notiek ilgtermiņa darbs, kas turpināsies arī šogad. Darbības rādītāji par 2018.gadu liecina, ka esam uz pareizā ceļa, un šogad mūsu darbības prioritāšu sarakstā ir gan jauni investīciju projekti, piesaistot Eiropas Komisijas līdzfinansējumu, gan arī starptautiskie sadarbības projekti, stiprinot Latvijas dabasgāzes infrastruktūras lomu jau visa Baltijas un Skandināvijas reģiona mērogā," informēja "Conexus" valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.

Uzņēmums "Conexus" ir dibināts 2016.gada decembrī, reorganizācijas rezultātā no "Latvijas gāzes" nodalot pārvades un glabāšanas darbības virzienus. Kompānijas lielākais akcionārs ir "Augstsprieguma tīkls" (34,36%), kamēr "Gazprom" pieder 34,1%, bet "Marguerite Gas" - 29,06%.

"Conexus" apgrozījums 2017.gadā bija 51,444 miljoni eiro, bet peļņa - 17,021 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija.

Tags

Augstsprieguma tīkls Eiropas Komisija Gazprom Latvijas gāze

Comment Form