Foto: 2,9 miljonus vērtie hibrīdautobusi Valmierā sāks kursēt oktobra beigās
Foto: autors Roberts Āboltiņš

Nozīmīgas pārmaiņas notikušas Valmieras sabiedriskā transporta sistēmā – oktobra beigās pasažierus uzņems deviņi jauni dīzeļa – elektriskie hibrīdautobusi, informē Valmieras pilsētas pašvaldība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Autobusu kopējā iegādes summa ir 2 999 700 eiro.

"Hibrīdautobusi Valmieras pilsētas maršrutos ir liels solis dzīves vides kvalitātes uzlabošanā un ilgtspējīgs ieguldījums pilsētas attīstībā, komentē Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

"Valmieras autobusiem ir divas sirdis – hibrīdsistēma un dīzeļdzinējs. Dīzeļdzinēji strādā, uzkrājot elektroenerģiju hibrīsdistēmai, lai tad, kad viena sirds ir mierīga, autobusa darbību nodrošinātu otra," jaunos autobusus raksturo SIA "Solaris Bus & Coach Latvia" vadītājs Baltijas valstīs Rolands Katkevičs.

Autobusam ir uzstādīts elektriskais modulis, kas, piespiežot gāzes pedāli, darbojas kā elektromotors, savukārt bremzes – kā ģenerators. Tādējādi bremzēšanas laikā tiek reģenerēta enerģija un veikta akumulatoru uzlāde. Uzsākot braukšanu, elektrodzinēja piedziņai tiek izmantota saražotā enerģija, kas savukārt ļauj noteiktu laiku braukt ar izslēgtu dzinēju – tiek taupīta degviela, kā arī samazinās izmešu daudzums.

Jaunajos transportlīdzekļos ir pieturvietu elektroniskā sistēma, kas rāda maršrutu, attālumus, veic laika atskaiti, norādot plānoto laiku, kad autobusam paredzēts piestāt nākamajā pieturā.

Autobusa salonā izvietotajos ekrānos pasažieri varēs lasīt, kā arī audio sistēmā tiks atskaņots, kura ir nākamā pietura. Gan pasažieriem, gan autobusu vadītājiem šādiem transportlīdzekļiem jāpielāgojas drīzāk psiholoģiski, jo, piemēram, apstājoties pieturā un atverot pasažieru durvis, autobuss automātiski noslāpst, savukārt brīdī, kad autobuss braukšanai izmanto uzkrāto enerģiju, tas kursē gandrīz bez skaņas.

"Gaujas zelta smilšu krāsas autobusiem", kā tos raksturo pašvaldība, nav ierobežots veicamais attālums un nav nepieciešama elektroenerģijas uzlādes infrastruktūra. Lēmums izvēlēties hibrīdautobusus pieņemts, izvērtējot Valmieras pilsētas maršrutu tīklu, reisu garumus, ņemot vērā arī klimatiskos apstākļus, kā arī iespējas nodrošināt nepārtrauktu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas ilgtspēju Valmierā.

Autobusu iegāde tiek īstenota Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Videi draudzīga sabiedriskā transporta iegāde Valmieras pilsētai" (vienošanās Nr.4.5.1.2/17/I/006) ietvaros, kura kopējās izmaksas ir 2 835 000 eiro, t.sk. Kohēzijas fonda finansējums 1 906 322 eiro apmērā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Jānis Baiks Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form