Foto: Latvijas dalība 'Expo 2020 Dubai' sekmē atpazīstamību pasaulē, uzsver Levits
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits "Expo 2020 Dubai" ietvaros 27. novembrī piedalījies Latvijas nacionālās dienas programmā, tostarp atklājis Latvijas Biznesa forumu. "Latvijai jāizmanto iespēja sevi parādīt tik plašai starptautiskajai auditorijai," uzsvēris Levits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas nacionālās dienas programmā piedalījās arī augstas Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) amatpersonas – tolerances ministrs V. E. šeihs Nahajans Mabaraks al Nahajans, starptautiskās sadarbības valsts ministre V. E. Rēma Ebrahima al Hašimi un ārējās tirdzniecības valsts ministrs V. E. Dr Tani al Zejudi. Valsts prezidents apsveicis AAE 50. dibināšanas gadadienā un norādījis uz 26 gadus ilgajām diplomātiskajām attiecībām starp Latviju un AAE, kas nepārtraukti tiekot stiprinātas, īpaši pēc Latvijas vēstniecības atvēršanas Abū Dabī 2014. gadā un AAE vēstniecības atvēršanas Rīgā 2017. gadā. Valsts prezidents izteicis atzinību par AAE straujo izaugsmi kopš valsts dibināšanas pirms 50 gadiem.

Valsts prezidents uzsvēris, ka "Dubaija ir globāls centrs un dalība "Expo 2020 Dubai" Latvijai dod iespēju ne tikai sekmēt ekonomisko izaugsmi, tirdzniecības un investīciju plūsmas, bet arī izcelt Latvijas biznesa attiecību potenciālu, zināšanas un spēju ieviest jauninājumus".

AAE–Latvijas Biznesa foruma atklāšanā Valsts prezidents atsaucies uz plaši pārstāvēto Latvijas uzņēmēju delegāciju, kuras dalībnieki ir no tādām Latvijai būtiskām nozarēm kā IKT, transports un loģistika, pārtika, tūrisms, inovatīvi būvniecības materiāli un tehnoloģijas, farmācija un medicīnas tehnoloģijas. "AAE ir Latvijas nozīmīgākais tirdzniecības partneris Persijas līča reģionā. Par spīti Covid-19 pandēmijai mūsu uzņēmējdarbības saites ir tikai nostiprinājušās," atzinis Valsts prezidents.


Levits aicinājis AAE uzņēmējus un investorus apmeklēt Latvijas paviljonu, iepazīties ar investīciju iespējām Latvijā, kultūras sasniegumiem un nākotnes attīstības redzējumu.

Latvijas nacionālās dienas izskaņā Valsts prezidents paudis, ka Latvija var lepoties ar saviem māksliniekiem Intaru Busuli, Asnati un Aurēliju Rancānēm un "Abonementa orķestri", kuri Latvijas nacionālās dienas ietvaros priecēja "Expo 2020 Dubai" apmeklētājus.

Latvijas paviljons, kura koncepciju izstrādājusi Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), atrodas "Expo 2020 Dubai" Iespēju kvartālā ("Opportunity District"). Līdz šim Latvijas paviljonu jau apmeklējuši ap 20 tūkstošiem apmeklētāju un klātienē piedalījušies ap 100 uzņēmumu. Kā norādīja LIAA direktors Kaspars Rožkalns, Latvijas uzņēmējiem "Expo 2020 Dubai" laikā jau ir radušās labas eksporta un biznesa iespējas.

Latvijas paviljons būs atvērts līdz 2022. gada 31. martam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.