HES hidrotehnisko būvju uzraudzību plānots nodot BVKB un pašvaldību būvvaldēm
Foto: DELFI

Ceturtdien, 28. janvāra, sēdē Ministru kabinets apstiprināja grozījumus likumā par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu, nosakot, ka ar hidroelektrostaciju (HES) hidrotehnisko būvju drošumu saistītas dokumentācijas uzraudzību un kontroli turpmāk īsteno Būvniecības valsts kontroles dienests (BVKB) vai pašvaldība, kuras teritorijā atrodas HES, informē Ekonomikas ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd Ekonomikas ministrija uzrauga ar HES hidrotehnisko būvju drošumu saistītās dokumentācijas – HES hidrotehnisko būvju drošuma programmu, drošuma deklarāciju iesniegšanu, kā arī HES hidrotehnisko būvju civiltiesiskās apdrošināšanas polišu derīguma termiņu kontroli. Ņemot vērā, ka būvniecības kontroli savas kompetences ietvaros īsteno gan pašvaldības, gan BVKB, likumprojekts paredz uzraudzības un kontroles funkciju par HES hidrotehnisko būvju drošumu saistītās dokumentācijas laicīgu iesniegšanu nodot BVKB vai attiecīgajai pašvaldībai, kuras teritorijā atrodas HES hidrotehniskā būve, atkarībā no HES hidrotehniskās būves drošuma klases.

A klases HES hidrotehnisko būvju, kas ietver Daugavas HES kaskādi – Ķeguma HES, Pļaviņu HES un Rīgas HES, kas vienlaikus atrodas vairāku pašvaldības teritoriju robežās un kam ir nozīmīga loma energosistēmas stabilitātes nodrošināšanā Baltijas reģionā, drošuma uzraudzības funkcija tiek nodota BVKB. Savukārt B un C klases HES hidrotehnisko būvju drošuma uzraudzības funkcija tiek nodota attiecīgajai pašvaldībai, kuras teritorijā atrodas HES hidrotehniskā būve. Ekonomikas ministrija norāda, ka izmaiņas likumā sekmēs efektīvāku uzraudzības procesu, tai skaitā, iesniedzamo dokumentu atbilstību un iesniegšanu norādītajos termiņos.

Tāpat likumprojektā tiek precizēti likumā lietotie termini ar mērķi nodrošināt vienotu pieeju ar Būvniecības likumā lietotajiem terminiem, kā arī precizēt paziņošanas kārtību, ja kādai no HES hidrotehniskajām būvēm konstatētas novirzes no hidrobūves drošuma kritērijiem, kā rezultātā rodas katastrofas draudi. Pēc apstiprināšanas MK sēdē, likumprojekts vēl jāizskata un jāpieņem Saeimā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība Ekonomikas ministrija Enerģētika Ķeguma HES Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form