Iedzīvotāji biežāk izmanto viedā skaitītāja datus sava elektrības patēriņa analīzei
Foto: Publicitātes foto

Aptuveni 90% AS "Sadales tīkls" klientu ir uzstādīti viedie skaitītāji, kas attālināti uzskaita 94% elektroenerģijas kopējā patēriņa Latvijā; 33% no tiem iedzīvotājiem, kuriem ir uzstādīts viedais elektroenerģijas skaitītājs, izmanto tā datus, lai pārskatītu savus elektroenerģijas lietošanas paradumus vai izvēlētos atbilstošu elektroenerģijas tarifa plānu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēl aptuveni 18% aptaujāto to plāno sākt darīt tuvākajā laikā, liecina "Sadales tīkla" sadarbībā ar pētījumu centru "Kantar" veiktas aptaujas dati, kura veikta oktobrī, aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Atbilstoši aptaujas rezultātiem retāk patēriņa analīzes iespēju izmanto vai nu finansiāli labi nodrošināti iedzīvotāji (tādi, kuru ģimenes ienākumi uz vienu cilvēku ir vismaz 1001 eiro mēnesī), vai seniori vecumā no 65 līdz 75 gadiem.

Vaicāti par iemesliem, kādēļ līdz šim nav izmantojuši iespēju detalizēti sekot līdzi savam elektroenerģijas patēriņam, lielākā daļa (81%) respondentu atbildēja, ka viņiem nav vajadzības vai vēlmes to darīt, savukārt 14% norādīja, ka to nedara, jo nezina, kā.

"Viedie skaitītāji klientiem sniedz iespēju saņemt ikstundas datus par savu elektroenerģijas patēriņu un izprast savus elektroenerģijas lietošanas paradumus. Tā klienti var "noķert" liekos enerģijas tērētājus, piemēram, no sprieguma neatslēgtas ierīces to nelietošanas laikā, vai izvēlēties piemērotāko un izdevīgāko elektroenerģijas tarifa plānu," skaidro "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Detalizētus sava elektrības patēriņa datus "Sadales tīkla" klienti var iegūt, gan vēršoties pie sava elektroenerģijas tirgotāja, gan pieslēdzoties uzņēmuma klientu pašapkalpošanās portālam e-st.lv. Šos datus var iegūt tie klienti, kuru īpašumā jau ir uzstādīts viedais skaitītājs. Līdz 2022. gada beigām ar viedajiem skaitītājiem bez maksas tiks aprīkoti visi uzņēmuma klienti.

Uzņēmums arī informē, ka "Sadales tīkls" kā elektroenerģijas tirgus datu turētājs publicējis pirmo anonimizētu elektroenerģijas patēriņa un ģenerācijas datu kopu (izlasi), kas būs noderīga pētniekiem un zinātniekiem, kā arī elektroapgādes nozares jaunuzņēmumiem – esošo risinājumu pilnveidei un jaunu attīstībai. Lai veicinātu inovāciju attīstību nozarē, "Sadales tīkls" plāno pakāpeniski papildināt anonimizēto datu kopas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.