'Latvijas balzama' akciju cena piektdien augusi par 42,63%
Foto: DELFI

Pēc tam, kad alkoholisko dzērienu ražotājas AS "Latvijas balzams" akcionārs paziņoja par plāniem izteikt brīvprātīgo akciju atpirkšanas piedāvājumu, uzņēmuma akciju cena piektdien augusi par 42,63%, liecina "Nasdaq Riga" informācija.

Piektdien notikušajos 38 darījumos īpašniekus mainīja 9201 uzņēmuma akciju. Akciju tirdzniecības apgrozījums piektdien sasniedza 81 935 eiro.

Uzņēmuma vienas akcijas cena piektdien pieauga no 6,24 eiro līdz 8,9 eiro par akciju. Šī cena ir tuvu lielākā akcionāra SIA "Amber Beverage Group" norādītajai vienas akcijas atpirkšanas cenai - deviņiem eiro.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) saņēmusi alkoholisko dzērienu ražotājas AS "Latvijas balzams" lielākā akcionāra SIA "Amber Beverage Group" iesniegumu atļaujas saņemšanai brīvprātīgā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai.

Prospektā norādītā vienas akcijas atpirkšanas cena - deviņi eiro, informē birža "Nasdaq Riga".

Biržas "Nasdaq Riga" tirdzniecības rādītāji liecina, ka vakar pēdējā tirdzniecības cena par vienu "Latvijas balzama" akciju bija 6,24 eiro. Uzņēmuma akciju vēsturisko cenu grafiks rāda, ka pērn vienas "Latvijas balzama" akcijas cena turējās robežās no trīs līdz 3,5 eiro, savukārt decembrī akciju cena strauji kāpa, mēneša beigās sasniedzot sešu eiro robežu.

Patlaban "Amber Beverage Group" ieguvusi 89,99% no "Latvijas balzama" balsstiesīgo akciju skaita.

Akciju atpirkšanas piedāvājuma veids: brīvprātīgais akciju atpirkšanas piedāvājums atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likuma 67. pantam.

Akciju atpirkšanas piedāvājums būs spēkā tikai pēc FKTK lēmuma atļaut izteikt minēto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Piedāvājuma sākuma termiņš būs nākamā darba diena pēc sludinājuma par akciju atpirkšanas piedāvājumu publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Piedāvājuma termiņš beigsies pēc 30 kalendārajām dienām, skaitot no piedāvājuma sākuma termiņa.

Kā ziņots, "Latvijas balzama" neauditētais apgrozījums pagājušā gada trīs ceturkšņos sasniedza 55,27 miljonus eiro, kas ir par 7,9% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā 2014. gadā, liecina uzņēmuma paziņojums biržā "Nasdaq Riga". Šajā periodā neauditētā peļņa sasniedza 5,99 miljonus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2014.gada attiecīgajā periodā.

"Latvijas balzams" kopš 2014. gada oktobra iekļauts holdinga kompānijā "Amber Beverage Group", kas tika izveidota, starptautiskajai alkoholisko dzērienu kompānijai "SPI Group" apvienojot Baltijas uzņēmumus - "Latvijas balzamu", dzērienu izplatītājus "SPI Distribution Latvia", "SPI Distribution Estonia" un "Bennet Distributors" Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēdi "Latvijas balzams veikali" Latvijā un "Darija" Lietuvā. "Amber Beverage Group" dibinātāja un 100% daļu īpašniece ir Nīderlandē reģistrētā kompānija "S.P.I. Regional Business Unit B.V.''.

"Latvijas balzama" akcijas tiek kotētas biržas "Nasdaq Riga" Baltijas Otrajā sarakstā.

Source

LETA

Tags

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Latvijas Balzams Nasdaq Riga
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form