Lielbritānija nosaka jaunus termiņus atsevišķu ES kravu kontroles pasākumiem
Foto: Pixabay

Lielbritānijas valdība ir pārskatījusi iepriekšējā gadā noteiktos termiņus, kādos tika plānots piemērot prasības noteiktu Eiropas Savienības preču kravu kontrolēm, informē Zemkopības ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izmaiņas Lielbritānijas valdība pamato ar situāciju, uzņēmumiem pielāgojoties jaunajām prasībām saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES, ko ietekmē arī Covid-19 infekcijas izplatība.

Dzīvnieku izcelsmes produktiem (POAO), noteiktiem dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem (ABP) un augsta riska pārtikas produktiem, kas nav dzīvnieku izcelsmes produkti (HRFNAO), iepriekšējā paziņošana par kravu nav nepieciešama līdz 2021. gada 1. oktobrim.

POAO un noteiktiem ABP eksporta sertifikāts nav nepieciešams līdz 2021. gada 1. oktobrim.

Joprojām būs nepieciešama muitas importa deklarācijas, taču līdz 2022. gada 1. janvārim ir pagarināts termiņš, kurā ir iespēja izmantot atlikto deklarēšanu un papildu deklarāciju iesniegšanu līdz sešiem mēnešiem pēc preču ievešanas.

Drošības un garantijas deklarācijas importam nebūs nepieciešamas līdz pat 2022. gada 1. janvārim.

POAO, noteiktiem ABP un HRFNAO fiziskas sanitārās un fitosanitārās (SPS) pārbaudes robežkontroles punktos tiks veiktas no 2022. gada 1. janvāra.

Augsta riska augiem fiziskas SPS pārbaudes robežkontroles punktos tiks veiktas no 2022. gada 1. janvāra.

Zema riska augiem un augu produktiem iepriekšējā paziņošana par kravu, kā arī dokumentu, tostarp fitosanitāro sertifikātu, pārbaudes tiks ieviestas no 2022. gada 1. janvāra.

Dzīviem dzīvniekiem un zema riska augiem un augu produktiem pārbaudes robežkontroles punktos tiks ieviestas no 2022. gada marta.

Tirgotājiem, kuri Lielbritānijā ieved kontrolei pakļautās preces, joprojām nebūs tiesību uz atlikto muitas deklarēšanu un, ievedot preces Lielbritānijā, viņiem būs jāaizpilda pilna muitas deklarācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Lielbritānija Zemkopības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form