Lielie ES projekti: vislielākais risks Latvijai zaudēt naudu ir Krievu salā un Inčukalnā
Foto: LETA

No lielajiem projektiem, kas 2007.-2013.gada plānošanas periodā tiek īstenoti ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu, lielākais risks līdzekļu neapgūšanai ir Krievu salas projektā un Inčukalna gudrona dīķu projektā, noskaidroja portāls "Delfi".

Šie divi projekti ir riskantākie Finanšu ministrijas (FM) ieskatā.

Kopumā 2007.-2013.gada plānošanas periodā bija ieplānoti septiņi lielie projekti - par lielajiem projektiem tiek uzskatīti tādi, kuru kopējās izmaksas pārsniedz 50 miljonus eiro. Šādi projekti jāiesniedz Eiropas Komisijā izvērtēšanai un apstiprināšanai.

Vairums no Latvijas lielajiem projektiem ir transporta nozarē - pieci, tostarp autoceļa E22 posmu Rīga (Tīnuži) - Koknese un Ludza - Terehova būvniecība, kā arī infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra, infrastruktūras attīstība lidostā "Rīga", kā arī otrā sliežu ceļa būvniecība posmā Skrīveri-Krustpils. Divi ir vides projekti - Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācija un ūdenssaimniecības attīstības Rīgā 4.kārta.

Saskaņā ar valdībā skatīto ziņojumu lielo projektu kopējā mērķa finansējuma izlietojums norit samērā lēni, un atsevišķos projektos vērojams, ka finansējums netiks izlietots. Līdz 2014.gada beigām lielo projektu ietvaros bija veiktas investīcijas 77% apmērā.

Kopumā 2007.-2013. gadā Latvijai no ES fondiem bija pieejami 4,5 miljardi eiro. Līdz šā gada aprīļa beigām līgumi bija noslēgti par 4,75 miljardiem eiro jeb 104,8%, savukārt finansējuma saņēmējiem izmaksāti 4,13 miljardi eiro jeb 91,1%.

Tags

Eiropas Savienība Finanšu ministrija Krievu sala Lasāmgabali

Comment Form