Lipmans noraida kreditoru piedāvājumu par vienu latu atdot 'Liepājas metalurga' akcijas
Foto: Mango

Piektdien viens no lielākajiem "Liepājas Metalurga" akcionāriem Kirovs Lipmans saņēmis pieaicinātā konsultanta "Prudentia Advisers" un "Liepājas Metalurga" kreditoru vēstuli ar piedāvājumu pārdot viņam piederošās uzņēmuma akcijas par 1 latu, lai esošie uzņēmuma kreditori iesaistītos "Liepājas Metalurga" glābšanā, portālu "Delfi" informēja Lipmana pārstāvji. Šis piedāvājums no uzņēmēja puses tiks noraidīts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tādu pašu akciju pirkšanas piedāvājumu par vienu latu saņēmuši arī pārējie uzņēmuma lielākie akcionāri - Sergejs Zaharjins un Iļja Segals. Viņiem visiem trim kopā pieder 93% uzņēmuma akciju, kuras nu piedāvāts atpirkt kopumā par 3 latiem. Atbilde uzņēmējiem jāsniedz līdz 7.maijam.

Piedāvājums liecina, ka ne kreditori, ne to konsultanti nav iedziļinājušies reālajā situācijā un apstākļos, ar ko pašlaik saskaras "Liepājas Metalurgs", un nesaprot, cik graujošas sekas sagaida uzņēmumu, tā darbiniekus un Liepājas apkaimi pēc konsultantu piedāvātā plāna realizācijas, norāda Lipmans.

"Vistrakākais šajā situācijā ir tas, ka vēl līdz šai dienai, lai gan esmu vairākkārtīgi izteicis piedāvājumu uzņēmumam piesaistīt stratēģisku investoru, kas palīdzētu glābt uzņēmumu, es neesmu saņēmis valdības un pārējo uzņēmuma akcionāru atbildi. Biznesa vidē, turklāt šādā situācijā, ir taču saprotami, ka potenciālais investors, lai iesaistītos uzņēmuma glābšanā, vēlas iepazīties ar auditoru atzinu par "Liepājas Metalurga" esošo stāvokli, tomēr valdība neuzskata par svarīgu iepazīstināt ar to," uzsvēra Lipmans.

"Es neredzu iespēju kā konsultants un kreditori, kuriem nav ne mazākās pieredzes metalurģijas un metālapstrādes nozarē, varētu glābt uzņēmumu," atzina Lipmans, piebilzdams, ka pašlaik piedāvātais plāns izskatās pēc mēģinājuma nogremdēt Latvijas lielāko metalurģijas uzņēmumu.

Kreditoru un "Prudentia" vēstulē uzsvērts, ka Zaharjins un Segals nav izrādījuši gatavību ieguldīt LM savus līdzekļus, bet Lipmans konkrētu summu, ko varētu ieguldīt, nav nosaucis.

Jau ziņots, ka tiešā veidā no valsts budžeta līdzekļi finanšu problēmās nonākušajam Liepājas metalurģijas milzim "Liepājas Metalurgs" (LM) netiks doti, piektdien intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" atzinis premjers Valdis Dombrovskis (V).

Viņš uzsvēris, ka vispirms tā ir LM akcionāru atbildība nodrošināt sava uzņēmuma sekmīgu darbu.

"Te saskaramies ar problēmām, jo uz tiešu jautājumu īpašniekiem, vai viņi gatavi ieguldīt pašu līdzekļus LM glābšanā, ir sekojusi atbilde - nē. Pašreiz ticamākais tālākais scenārijs ir investoru piesaiste. Izveidots kreditoru klubs, kurā ir Citadeles banka, "Latvenergo", Valsts kase kā izsniegtā kredīta garantētājs," atzīmējis premjers.

Viņš laikrakstam norādījis, ka var meklēt un atrast veidus, kā risināt uzņēmuma naudas plūsmu, palīdzēt restrukturizācijā, bet jābūt arī skaidram biznesa plānam, kā uzņēmums atgriežas pie rentabilitātes, un ir jābūt piesaistītiem ieguldītājiem.

"Tiešā veidā no valsts budžeta līdzekļi netiks doti, bet paralēli Ekonomikas ministrija gatavo priekšlikumus par zaļās enerģijas komponentes izmaksu samazinājumu elektrības cenās, taču tas skars ikviena ražotāja intereses," rezumē premjers.

Jau ziņots, grūtībās nonākušais metalurģijas milzis LM apturējis savu pamatražošanu un sācis darbinieku atlaišanu. Savukārt valdība nolēmusi izveidot īpašu darba grupu situācijas uzņēmumā labākai koordinēšanai.

Iepriekš tika atzīts, ka, lai valdība iesaistītos LM glābšanā, uzņēmumam jānodrošina piecas darbības - akcionāriem jāpiedalās ar saviem līdzekļiem, uzņēmumam jāiepērk metāllūžņi Baltijā, kas nodrošinātu zemākas iepirkumu cenas, kā arī pašam jāveic maksājums Itālijas bankai "UniCredit S.p.A. 1,2 miljonu latu apmērā. Tāpat LM jāapstiprina pa jaunam uzņēmuma valde un beidzot jāizstrādā dzīvotspējīgs biznesa plāns.

LM iepriekš apstiprināja faktu, ka uzņēmumā tiek plānots samazināt strādājošo skaitu par 8 - 10%. Kompānija arī atklāj, ka šī gada pirmajā ceturksnī tērauda ražošanu organizējusi ar 73% noslodzi un velmējumu ražošanu ar 75% noslodzi, bet 2013.gada aprīlī tēraudu un velmējumus plānots ražot tikai ar 30% jaudu.

Investori grūtībās nonākušajam metalurģijas milzim "Liepājas metalurgs" patlaban tiek meklēti Stambulā, Londonā un Milānā. Uz šīm pilsētām aprīļa sākumā devās uzņēmuma akcionāri Sergejs Zaharjins un Ilja Segals, bet par konkrētiem sarunu rezultātiem vēl netiek ziņots.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Citadele Ekonomikas ministrija Itālija Kirovs Lipmans Latvenergo Latvijas Avīze Liepāja Liepājas Metalurgs Prudentia Valdis Dombrovskis Valsts kase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form