'Mego' pērk IKI veikalu tīklu; gaida konkurences uzraugu atļauju
Foto: LETA

Mazumtirgotājs "Mego" ir parakstījis līgumu ar veikalu "IKI" apsaimniekotāju "Palink" par tā kapitāldaļu pirkšanu, aģentūrai BNS pavēstīja "Mego" valdes locekle Ināra Hupenija.

Darījuma pilnīgai apstiprināšanai vēl tiek gaidīts Latvijas Konkurences padomes lēmums.

Pēc darījuma apstiprināšanas, 51 mazumtirdzniecības veikals, kurš patreiz darbojas zem "IKI" zīmola un pieder "Palink", turpmāk darbosies zem "Mego" zīmola, norādīja Hupenija.

"Mums, kā vietējai Latvijas kompānijai ar 15 gadu pieredzi, tas ir vēsturisks un liels notikums. Lēmums iegādāties"Palink" kapitāla daļas tika pieņemts, jo mēs vēlējāmies paplašināties, lai kļūtu konkurētspējīgāki Latvijas tirgū," teica Hupenija.

Lēmums par 100% "Palink" daļu pārdošanu tika pieņemts, lai optimizētu grupas aktivitātes un koncentrētu tās tirgos, kur darbība ir efektīvāka. Latvijā "Palink" nelielās tirgus daļas dēļ konkurētspēja bija apgrūtināta. Tāpat maksātnespējas process, ar ko "Palink" saskāries 2012.gadā, būtiski ietekmējis uzņēmuma kā ārvalstu investora, lēmumu pārtraukt investīcijas Latvijā. Visu šo faktoru kopums veicināja lēmumu pamest Latvijas tirgu, portālam "Delfi" norāda "Palink" izpilddirektors Emīls Sefanovs.

"Mego" ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kurš Latvijā darbojas jau kopš 1999.gada un "Mego" pieder 36 veikali, kuros strādā vairāk kā 600 darbinieki. Veikali atrodas dažādās Latvijas pilsētās – Rīgā, Aizkrauklē, Baldonē, Bauskā, Brocēnos, Cēsīs, Jēkabpilī, Jūrmalā, Sauriešos, Liepājā, Talsos, Tukumā, Valkā un Ventspilī. Zem "Mego" zīmola kopumā Latvijā darbojas 53 veikali.

Uzņēmums reģistrēts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,1 miljons latu. "Mego" pieder vairākām privātpersonām.

"Palink" dibināts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 60 miljoni latu. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas uzņēmums "Palink", kas savukārt pieder Eiropas mazumtirgotāju aliansei "Coopernic".

Tags

IKI Konkurences padome Lietuva Palink

Comment Form