'Moody's' par vienu pakāpi paaugstina Latvijas kredītreitingu
Foto: stock.xchng

Starptautiskā reitingu aģentūra "Moody's Investors Service" ("Moody's") par vienu pakāpi paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu, nosakot tam stabilu nākotnes perspektīvu, teikts piektdien izplatītajā aģentūras paziņojumā.
Latvijas valsts kredītreitings ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā ir paaugstināts no "Baa2" uz "Baa1".

Latvijas kredītreitinga paaugstināšanu "Moody's" galvenokārt skaidro ar Latvijas noturīgo un līdzsvaroto ekonomikas atveseļošanos, ko papildina pozitīvas vidēja termiņa izaugsmes perspektīvas.

Tajā pat laikā uzlabojusies arī Latvijas fiskālā pozīcija, valsts budžeta deficītam saglabājoties zemā līmeni. 2015.gadā arī gaidāma būtiska Latvijas valsts parāda līmeņa samazināšanās.

"Moody's" arī uzsver, ka Latvijas kredītreitingu pozitīvi ietekmējusi arī valsts pievienošanās eirozonai šā gada sākumā.

"Aģentūra savu lēmumu pamato ar Latvijas spēcīgo ekonomikas izaugsmi, uzlabojumiem fiskālajā sektorā un labiem budžeta un parāda rādītājiem, kā arī ar mūsu iestāšanos eirozonā. Svarīgi atzīmēt, ka tas ir augsts novērtējums mūsu valstij, jo pēdējā gada laikā tikai Latvija un Spānija ir vienīgās valstis visā Eiropas Savienībā, kurām visas trīs lielākās starptautiskās reitingu aģentūras ir paaugstinājušas kredītreitingu. Tas norāda uz šī lēmuma nozīmīgumu, pamatotību un vienprātību," uzskata finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Aģentūra sagaida, ka Latvijas ekonomika arī turpmāk būs viena no visstraujāk augošajām Eiropas Savienībā. 2014.gadā Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums tiek prognozēts 3,6%, bet 2015.gadā 3,8% līmenī. Tiek norādīts, ka Latvijas izaugsmes sākumā tās galvenais dzinējspēks bija eksporta sektors, taču tagad tās pamats kļuvis izvērstāks, un kopš 2012.gada arvien lielāku lomu izaugsmē nodrošina privātais patēriņš.

Aģentūra sagaida, ka Latvijas valdība arī turpmāk īstenos apdomīgu fiskālo politiku un budžeta deficīts nepārsniegs 1% līmeni. Aģentūra paredz, ka vispārējais valdības parāds pret IKP turpinās samazināties 2014.-2015.gadā, atmaksājot aizdevumus Eiropas Komisijai un Pasaules bankai.

Latvijas iestāšanās eirozonā ir mazinājusi valūtas risku un citus finanšu sektora riskus, kas varētu bankām radīt papildu likviditātes iespējas.

Stabils nākotnes novērtējums noteikts, jo pozitīvie sasniegumi ir līdzsvarā ar potenciālajiem riskiem. Reitinga paaugstinājums varētu sekot, ja ekonomika turpina stabilu un spēcīgu izaugsmi, valdība turpinās nodrošināt progresu fiskālās elastības paaugstināšanā un sektora spēcināšanā, kā arī tiks mazināts ārējais parāds.

"Moody's" brīdina, ka nākotnes prognozi var samazināt, ja valdība būtiski mainīs fiskālās politikas kursu un ekonomikas izaugsme būs zemāka par aģentūras prognozēto.

Jau ziņots, ka bez "Moody's" Latvijas kredītreitingu nosaka arī starptautiskās reitinga aģentūras "Standard&Poor's" un "Fitch Ratings", kā arī Japānas reitingu aģentūra "R&I".

"Standard&Poor's" maija beigās paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu uz "A-" līmeni. "Fitch Ratings" Latvijas kredītreitingu pašlaik noteicis "BBB+" ar stabilu nākotnes prognozi un "R&I" - "BBB" ar stabilu nākotnes vērtējumu.

Source

LETA

Tags

Andris Vilks (Vienotība) Fitch Ratings Moody's Pasaules banka
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form