Pērn ES fondu izlietojumā konstatētas 1238 neatbilstības 2,72 miljonu eiro apmērā
Foto: LETA

Pagājušajā gadā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda no 2014. gada līdz 2020. gadam izlietojumā konstatētas 1238 neatbilstības par kopējo summu 2 720 693 eiro, teikts Finanšu ministrijas (FM) ziņojumā par krāpšanas apkarošanas un ES finanšu interešu aizsardzības pasākumiem 2018. gadā.

Vienlaikus pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2017. gadu, kad neatbilstību summa bija krietni mazāka nekā 2018. gadā, kopējais konstatēto neatbilstību īpatsvars saglabājies nemainīgs, proti, 0,15%, kas skaidrots ar to, ka 2018. gadā bija intensīvāka projektu realizācija.

Izvērtējot neatbilstības sadalījumā pa ES finanšu instrumentiem, ministrija konstatējusi, ka 2018.gadā visvairāk neatbilstību, salīdzinot ar kopējo neatbilstību skaitu, atklāts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) ietvaros - 51,9%, seko neatbilstības Eiropas Lauksaimniecības garantiju fondu finansējuma ietvaros (23,3%) un Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma ietvaros (8,2%).

2018. gadā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētos projektos konstatēta 101 neatbilstība par kopējo summu 719 229 eiro, Eiropas Sociālā fonda finansētos projektos - 64 neatbilstības par kopējo summu 115 204 eiro, bet Kohēzijas fonda finansētos projektos - 14 neatbilstības par kopējo summu 949 450 eiro.

FM norādīja, ka pērn konstatēti trīs gadījumi ar aizdomām par krāpšanu ES fondu ietvaros. Divos gadījumos informācija nosūtīta Konkurences padomei ar aizdomām par konkurences normu pārkāpumiem, bet vienā gadījumā informācija nosūtīta Valsts policijai izmeklēšanas veikšanai.

Source

LETA

Tags

Eiropas Savienība Finanšu ministrija Konkurences padome Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form