Rīgā par 3,57 milj. eiro uzbūvēti divi jauni bērnudārzi
Foto: Publicitātes foto

Pašvaldībai piederošajās ēkās Slāvu ielā 19 un Rūpniecības ielā 21 pabeigta pārbūve, ierīkojot jaunus pašvaldības bērnudārzus. Kopējā investīcijas projektos sasniegušas 3,572 milj. eiro (bez PVN). Plānots, ka abas izglītības iestādes sāks darbu septembrī, un tajās kopā būs vietas 300-340 audzēkņiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darbi abās pirmskolas izglītības iestādēs īstenoti ar pašvaldības finanšu līdzekļiem, kā arī ņemot valsts budžeta aizņēmumu.

Šāda telpu pārbūve pirmskolas izglītību iestāžu vajadzībām galvaspilsētā veikta pirmo reizi, un, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķa vērtējumā, šis ir liels solis bērnudārza rindu jautājuma risināšanā galvaspilsētā.

Projekta gaitā abās ēkās veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, ventilācijas sistēmas izbūve, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un teritorijas labiekārtošanas un rotaļu laukuma izbūve.

Telpu atjaunošanas platība Slāvu ielā 19 ir 3213,1m 2. Kopējā labiekārtotās teritorijas ar funkcionālo zonējumu platība ir nedaudz virs 10 tūkst. m2, no tās rotaļu laukumu zona – 5100 m2. Būvdarbu izmaksas - 2,132 milj. eiro (bez PVN), tostarp virtuves aprīkojuma uzstādīšana 149 tūkst. eiro (bez PVN). Pēc pārbūves darbu pabeigšanas ēkā izveidotas 11 grupas ar kapacitāti līdz 200 audzēkņiem.

Ģenerāluzņēmējs: SIA “Laguta”, atbildīgais būvdarbu vadītājs Artūrs Pūpols. Būvuzraudzību veica RP SIA “Rīgas serviss”, galvenais būvuzraugs Matīss Keivs

Savukārt kopējās būvdarbu izmaksas telpu pielāgošanai pirmskolas izglītības iestādes vajadzībām Rūpniecības ielā 21 bijušas turpat 1,441 milj. eiro (bez PVN). Virtuves aprīkojuma uzstādīšana izmaksājusi gandrīz 95,79 tūkst. eiro (bez PVN). Kopējā telpu atjaunošanas platība ir 1418,4m2, savukārt labiekārtotā teritorija ar funkcionālo zonējumu ir 7013 m2, no tās rotaļu laukuma zona 2400 m2. Pēc telpu pārbūves ēkā izveidotas 5 grupas ar kapacitāti līdz 100 audzēkņiem.

Ģenerāluzņēmējs SIA “Apsa būve”, atbildīgais būvdarbu vadītājs Ainis Tarbuns. Būvuzraudzību veica RP SIA “Rīgas serviss”, galvenais būvuzraugs Oļģerts Jurgensons.

Bērnu pieteikšana konkrētajās pirmskolas izglītības iestādēs, atkarībā no personāla nokomplektēšanas iespējām, tiks izsludināta vasaras sākumā.

Pašvaldība atgādina, ka 2021.gadā par 2.5 miljoniem eiro no valsts aizdevumu programmas pašvaldībām Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, iekštelpu atjaunošanas darbi realizēti 24 galvaspilsētas pirmskolas izglītības iestādēs. Savukārt par vairāk nekā 1 miljonu eiro no pašvaldības budžeta līdzekļiem, iekštelpu atjaunošanas darbi veikti 40 pirmskolas izglītības iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.