Rīga pievienojas Eiropas Tīrā Ūdeņraža aliansei
Foto: LETA

Rīgas dome ir pievienojusies Eiropas Tīrā Ūdeņraža aliansei (The European Clean Hydrogen Alliance), kuras mērķis ir līdz 2030. gadam nodrošināt pāreju uz tīrām tehnoloģijām un izveidot investīciju programmu bezoglekļa projektiem dažādās nozarēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Rīgas dome, investīciju programma 430 miljardu eiro apmērā ne tikai veicinās 2050. gada klimata neitralitātes mērķu sasniegšanu, bet arī palīdzēs Eiropai atgūties no Covid-19 izraisītās ekonomiskās krīzes.

Eiropas Tīrā ūdeņraža aliansi ir izveidojusi Eiropas Komisija, lai atbalstītu tīras un globāli konkurētspējīgas ūdeņraža nozares attīstību Eiropā.

"Šis ir būtisks solis, kas raksturo mūsu apņēmību ieviest Eiropas Zaļā kursa prioritātes ilgtspējīgas enerģētikas mērķu sasniegšanā. Dalība aliansē sniegs priekšrocību sekot līdzi labākajiem piemēriem praksē un zinātnē un izvairīties no citkārt tik ļoti kārdinošajiem viltus risinājumiem. Svarīgi, ka pāreja uz tīrām un inovatīvām tehnoloģijām notiek, balstoties uz ilgtermiņa vides, sociālo un ekonomisko ietekmju izvērtējumu," skaidro Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietniece un Klimata neitralitātes darba grupas vadītāja Selīna Vancāne.

Rīgas dome ir uzsākusi darbu pie ilgtermiņa attīstības stratēģijām, kas saistītas ar enerģētikas plānošanu, un, ievērojot Latvijas Nacionālo enerģētikas un klimata plānu 2021.–2030. gadam, paredzēs rīcības plānu izstrādi ūdeņraža tehnoloģiju pielietošanai.

Rīgas domē skaidro, ka ūdeņradim ir daudzas pielietošanas iespējas, sākot ar atjaunojamās enerģijas uzkrāšanu līdz smagā transporta degvielai, kā arī enerģētikas un apkures pielietojumiem. Vissvarīgākais ir tas, ka ūdeņradis ir draudzīgs klimatam, jo, to lietojot, neizdalās oglekļa dioksīds.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ilgtspējība Eiropa Eiropas Komisija Enerģētika Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form