Rīgas dome atbalsta 'Lidl' tilta būvniecību
Foto: LETA

Rīgas domes (RD) deputāti trešdien, 21. novembrī, atbalstīja lēmumprojektu, kas ļaus SIA "Lidl Latvija" būvēt tiltu uz vienu no uzņēmuma veikaliem.

Deputātu atbalstītais lēmumprojekts paredz par labu uzņēmumam piederošajam zemesgabalam Duntes ielā 25 nodibināt reālservitūtu aptuveni 274 kvadrātmetru platībā uz Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma Ganību dambī.

Uz šī zemesgabala atradīsies daļa no piebraucamā ceļa un tilta, kas vedīs uz Duntes ielas "Lidl" veikalu. Visas būvniecības izmaksas apņemas segt "Lidl Latvija".

Vasarā "Lidl Latvija" iecerēto satiksmes risinājumu prezentēja Rīgas domes Satiksmes departamentam. Transporta būvju uzturēšanas un būvniecības pārvaldes priekšnieks Edmunds Valpēters atbildes vēstulē norādīja, ka departamentam nav iebildumu pret Ganību dambja savienojumu, ja uz tā varēs izdarīt tikai labo pagriezienu.

Vienlaikus Valpēters uzsvēra, ka šāds pieslēgums ir īslaicīgs risinājums, jo nākotnē plānots pārbūvēt Ganību dambja un Tvaika ielas savienojumu.

Šo lēmumprojektu 12. novembrī atbalstīja RD Pilsētas īpašuma komitejas deputāti. Pirms būvniecības sākšanas "Lidl Latvija" iecere vēl jāsaskaņo Mājokļu un vides departamentā un Satiksmes departamentā.

Ja Ganību dambja un Tvaika ielas savienojuma pārbūves projekts nepieļaus "Lidl Latvija" tilta saglabāšanu, uzņēmumam autoceļa un gājēju ceļa tilts būs jānojauc par saviem līdzekļiem, nepieprasot atlīdzību no pašvaldības.

Portāls "Delfi" noskaidrojis, ka Rīgā taps vismaz seši "Lidl" veikali. Augusta beigās Rīga pilsētas būvvalde apstiprinājusi būvprojektu veikala celtniecībai Duntes ielā 25, Pļavniekos veikalu uzslies tagadējā Lubānas tirgus vietā.

"Lidl" veikali taps arī Anniņmuižas ielā 8a, Anniņmuižas bulvārī 77, kā arī Sergeja Eizenšteina ielā 81, netālu no lielveikaliem "Sky" un "Maxima", kā arī Dzelzavas ielā 75b, kur tieši pāri ielai jaunu veikalu ceļ "Rimi".

Savukārt Kārļa Ulmaņa gatvē jau sākusies 55 miljonus eiro vērtā "Lidl" loģistikas centra būvniecība.

2017. gadu "Lidl Latvija" noslēdza ar 1852 eiro apgrozījumu, zaudējot 1,42 miljonus eiro. Vēl 19,05 miljonus eiro uzņēmums investējis ilgtermiņa ieguldījumos, minēts pārskatā. Zaudējumus uzņēmums plāno segt no turpmāko gadu peļņas.

Ja 2016. gada pārskatā "Lidl Latvija" nekustamo īpašumu vērtība bija 2,34 miljoni, tad pērn tā sasniedza 12,33 miljonus eiro.

Tags

Lidl Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form