'Rīgas mežu' apgrozījums pērn pieaudzis; peļņa – 1,489 miljoni eiro
Foto: F64

Rīgas pašvaldības mežu apsaimniekotājs "Rīgas meži" pērn strādāja ar 12,904 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,7% vairāk nekā 2014. gadā, savukārt peļņa palielinājās par 45,4% un bija 1,489 miljoni eiro, liecina datubāzē "Lursoft" publiskotais uzņēmuma finanšu pārskats.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2015. gadā uzņēmums ierīkoja jaunu, pārākās pakāpes priedes sēklu plantāciju, veica mežu atjaunošanu 348,9 hektāru platībā, meža papildināšanu 94 hektāru platībā un iestādīja 1,127 miljonus stādu.

Turklāt atjaunoto platību kopšanu uzņēmums veica 1,2 tūkstošu hektāru platībā, jaunaudžu kopšanu – 26,7 hektāru platībā. Lai atturētu pārnadžus no jaunaudžu bojāšanas, ar repelentiem apstrādāti 78,3 hektāri.

Tāpat 2015. gadā "Rīgas meži" sāka pilnīgu apsaimniekoto mežu meliorācijas sistēmu atjaunošanu. Uzņēmums meliorācijas grāvju gultnes tīrīšanas darbiem iegādājās jaunu kāpurķēžu ekskavatoru un Tīreļu mežniecības meža fondā īstenoja sešus meža meliorācijas sistēmu atjaunošanas projektus. Kopumā atjaunoja grāvjus 20,2 tūkstošu metru garumā, kā arī iebūvēja 86 caurtekas.

Uzņēmums pērn apstādījumu apsaimniekošanas tehniskā nodrošinājuma atjaunošanā un uzlabošanā ieguldīja 545,4 tūkstošus eiro.

"Rīgas meži" vadība norāda, ka 2016. gadā būtiskas izmaiņas uzņēmuma saimnieciskās darbības virzienos nav gaidāmas, jo "Rīgas meži" turpinās īstenot ilgtermiņa stratēģiju - ar dziļāku pārstrādi un produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu gūt lielākus ieņēmumus no Rīgai piederošajiem mežu resursiem.

2014. gadā "Rīgas meži" strādāja ar 11,659 miljonu eiro apgrozījumu un 1,024 miljonu eiro peļņu.

"Rīgas meži" ir dibināti 2008. gada janvārī. Uzņēmums pilnībā pieder Rīgas domei.

Source

BNS

Tags

Rīgas dome Rīgas meži
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form