'SEB dzīvības apdrošināšana' kļuvusi par Eiropas komercsabiedrību 'SEB Life and Pension Baltic'
Foto: LETA

SEB grupas dzīvības apdrošināšanas kompānija "SEB dzīvības apdrošināšana" kļuvusi par Eiropas komercsabiedrību "SEB Life and Pension Baltic", pievienojot Lietuvas "SEB gyvybes draudimas" un Igaunijas "SEB Elu-ja Pensionikindlustus", liecina "Firmas.lv" informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienlaikus palielināts kompānijas pamatkapitāls, kā arī veiktas izmaiņas valdes un padomes sastāvā.

"SEB Life and Pension Baltic" pamatkapitāls palielināts par 4,753 miljoniem eiro – no 6 829 783 eiro līdz 11 582 783,8 eiro.

Savukārt kompānijas valdes priekšsēdētāja amatā iecelts līdzšinējais kompānijas padomes loceklis Arnolds Čulkstēns, kamēr kompānijas līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Kristīne Lomanovska (attēlā) turpinās darbu valdes locekles amatā.

Tāpat kompānijas valdē iecelts Roks Gīlis (Rokas Gylys), Santa Poriņa-Palsāne, Trīne Mesimasa (Triin Messimas) un Inese Nīlsena, bet turpmāk valdē vairs nestrādās Dace Ljusa, Līva Vēliņa-Pētersone, Elīna Tilta-Gerika un Harijs Kovaļevskis.

Savukārt "SEB Life and Pension Baltic" padomes priekšsēdētāja amatā darbu turpinās Deivids Naforts Tīrs (David Bamforth Teare), bet padomes priekšsēdētāja vietnieces amatā darbu turpinās Ieva Tetere. Vienlaikus padomes locekļu amatos iecelts Allans Pariks (Allan Parik), Sonata Gutauskaite-Bubneliene (Sonata Gutauskaite-Bubneliene), Raimonds Kvedars (Raimondas Kvedaras) un Pērs Magnuss Vallbergs (Per Magnus Wallberg). Tādējādi darbu padomē neturpinās Arnis Škapars.

Reorganizācijas process pabeigts trešdien, 18.decembrī.

SEB pārstāvji norādīja, ka jaunā uzņēmuma galvenais birojs atrodas Rīgā, bet tā filiāles darbosies Igaunijā un Lietuvā.

Vienlaikus Čulkstēns atzīmēja, ka līdz ar tehnoloģiju un finanšu tirgus attīstību, mainās arī klientu prasības, tāpēc, raugoties ilgākā perspektīvā, ir svarīgi, cik efektīvi kompānija spēj pielietot dažādu valstu zināšanas un pieredzi, apvienojot kompetences vienā uzņēmumā.

"Strādājot kā vienots Baltijas uzņēmums mēs varam izveidot darbības platformu, kas ļauj daudz fokusētāk un efektīvāk piedāvāt klientiem visās trijās valstīs vēl piemērotākus pakalpojumus, lai parūpētos par iedzīvotāju finanšu drošību un personīgo risku mazināšanu dažādos dzīves posmos," sacīja Čulkstēns.

Apvienošanās process nekādā veidā neietekmē klientu apkalpošanu. Tāpat lēmums neietekmē Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju pensiju fondus, kurus pārvaldīs SEB investīciju kompānijas Baltijā.

Jau vēstīts ka 2018.gada 27.augustā tika pieņemts lēmums par kompānijas reorganizāciju pārrobežu apvienošanas ceļā.

"Uzņēmumu un mūsu kompetences apvienošana palīdzēs mums turpināt iesākto izaugsmi, bet jau daudz fokusētāk un efektīvāk, kā vienam uzņēmumam visā Baltijā. Esam iecerējuši veidot vienotu pieeju klientu apkalpošanai, lai tā rezultātā klienti saņemtu vēl piemērotākus pakalpojumus un tas notiktu vēl efektīvāk. Plānotā apvienošanās dod mums arī spēcīgu pozitīvo efektu mūsu ikdienas darbību līmenī, kā arī stiprinās mūsu konkurētspēju, ņemot vērā arī pieaugošās uzraudzības prasības, kas prasa papildu investīcijas," iepriekš sacīja Lomanovska.

"SEB Life and Pension Baltic" īpašniece ir Zviedrijas "SEB Trygg Liv Holding". SEB grupa 2005.gadā iegādājās 100% dzīvības apdrošināšanas kompānijas "Balta dzīvība" akciju, un kopš 2005.gada 15.septembra kompānijas nosaukums bija "SEB dzīvības apdrošināšana".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Balta (AAS) Baltija Eiropa Igaunija Lietuva SEB Zviedrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form