AS "Ventspils nafta" logo.
Foto: LETA

2014.gada deviņos mēnešos AS "Ventspils nafta" (VN) un tās meitas sabiedrības ir strādājušas ar 7,72 miljonu eiro neto peļņu, liecina koncerna paziņojums biržai. Iepriekšēja gada 9 mēnešus koncerns strādāja ar neto zaudējumiem 7,68 miljonu eiro apmērā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārskata perioda VN konsolidētie ieņēmumi bija 124,85 miljoni eiro, bet koncerna bruto peļņa bija 33,47 miljoni eiro.

'Ventspils naftas' peļņa 2014.gada deviņos mēnešos sasniedza 6,87 miljonus eiro, galvenokārt dēļ saņemtajām dividendēm no ieguldījuma SIA "Ventspils nafta termināls" (VNT), kas bija 6,37 miljoni eiro.

Savukārt VNT ieņēmumi palielinājās par 4,53 miljoniem eiro līdz 59,95 miljoniem eiro, kam par iemeslu bija neliels naftas produktu pārkraušanas apjomu kāpums līdz 8,5 miljoniem tonnu. Uzņēmuma neto peļņa sasniedza 10,29 miljonus eiro un produkti pārkraušanai tika saņemti gan pa cauruļvadu (55%), gan pa dzelzceļu vai jūru (45%).

VN koncerna uzņēmuma "LatRosTrans" (LRT) naftas produktu transportēšanas apjoms sasniedza 4,68 miljonus tonnu. 2014.gada deviņu mēnešu ieņēmumi bija 13,56 miljoni eiro, kas ir par 5,5% vairāk nekā 2013. gada attiecīgajā periodā, savukārt bruto peļņa palielinājās par 4,15 miljoniem eiro līdz 5,70 miljoniem eiro. LRT neto peļņa pārskata periodā ir 8,04 miljoni eiro.

Savukārt "Latvijas kuģniecība" (LK) 2014.gada deviņos mēnešos flotes kopējie ieņēmumi bija 69.71 miljoni ASV dolāru. Peļņa no kuģu darbības pēc nolietojuma atskaitījuma un kuģu sausā doka amortizācijas 2014. gada deviņos mēnešos bija 20,66 miljoni ASV dolāru.

LK Koncerna starpposma finanšu rezultāti par 2014.gada deviņiem mēnešiem uzrāda neto zaudējumus 14,7 miljonu dolāru apmērā. 2014.gada 9 mēnešu uzkrāto rezultātu pozitīvi ietekmēja ienākumi no daļējā izlīguma saistībā ar "Antonio Gramsi Corporation" lietu Londonas Augstākajā tiesā 20,05 miljonu ASV dolāru apmērā, nekustamā īpašuma Rīgā, Jēkaba ielā pārdošana, kā arī ieguldījuma ārstniecības klīnikā SIA "Via Una" pārvērtēšana.

Tomēr LK koncerna rezultātus negatīvi ietekmējuši uzkrājumi kuģu vērtības samazinājumam par 32,25 miljoniem dolāru, zaudējumi no kuģa "Rīga" realizācijas 0,32 miljonu dolāru apmērā, kā arī ieguldījuma AS "Latvijas Naftas tranzīts" vērtības samazinājums 8,34 miljonu ASV dolāru apmērā. Pagājušā gada attiecīgajā periodā LK koncerna zaudējumi bija 24,64 miljoni ASV dolāru.

AS "Ventspils nafta" ir viena no lielākajām uzņēmumu grupām Latvijā un darbojas naftas produktu transportēšanas, pārkraušanas, uzglabāšanas un kuģošanas jomā. AS "Ventspils nafta" ir koncerna mātes sabiedrība, kas pārvalda ieguldījumus grupas uzņēmumos, veicinot koncerna kopējās vērtības un katra atsevišķā uzņēmuma vērtības pieaugumu.

AS "Ventspils nafta" pieder 51% SIA ""Ventspils nafta" termināls", kas ir lielākais naftas un naftas produktu termināls Baltijā, 66% SIA "LatRosTrans", kas ir Latvijas-Krievijas lielākais kopuzņēmums Baltijā, 49,94% AS "Latvijas kuģniecība", kas ir starp lielākajiem kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un handy tankkuģu segmentos pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.